Liga Europejska: BATE Borysów - FK Sarajewo 0-0

15 sierpnia na Borisov Arena w Barysaw odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami BATE a FK Sarajewo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła jedenastka BATE 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 11 876 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 19:00 | Stadion: Borisov Arena | Widzów: 11876 | Arbiter: K. Blom
BATE Borysów
FK Sarajewo
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu BATE.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Sarajewo: Andrejowi Đokanoviciowi w 2. i Nebojšy Gavriciowi w 30. minucie.

W 33. minucie Andrej Đokanović został zastąpiony przez Alena Mustaficia. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia wręczył kartkę Alenowi Mustaficiowi z FK Sarajewo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie w drużynie FK Sarajewo doszło do zmiany. Mersudin Ahmetović wszedł za Benjamina Tatara. Niedługo później trener BATE postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Hervaine'a Moukama. Na boisko wszedł Jasse Tuominen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener FK Sarajewo postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nebojšę Gavricia i na pole gry wprowadził napastnika Slobodana Milanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Bojan Letić
81′ 90′ Stanislav Dragun
Besim Šerbečić
68′ Hervaine Moukam Mekontso
Benjamin Tatar 53′
79′ Maksim Skavysh
Halid Šabanović
90′ Evgeni Berezkin
Alen Mustafić33′ 45′
68′ 90′ Jasse Tuominen
Mersudin Ahmetović53′
Willum Þór Willumsson
Gedeon Guzina
79′ Bojan Dubajić
Slobodan Milanović73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.