Liga Europejska: Ballymena United FC - Malmö FF 0-4 (0-1)

18 lipca na The Showgrounds odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Ballymena a Malmö. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malmö 4-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Malmö tylko 7-0, więc awans wywalczyła jedenastka Malmö. Spotkanie obejrzało 1 736 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 20:45 | Stadion: The Showgrounds | Widzów: 1736 | Arbiter: O. Hämäläinen
R. Gall 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Malmö.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 27. minucie spotkania, gdy Behrang Safari zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malmö.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Malmö, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Guillermo Molins.

W 55. minucie kartką został ukarany Romain Gall, piłkarz gości. W 61. minucie Guillermo Molins został zastąpiony przez Tima Pricę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Malmö doszło do zmiany. Søren Krukow wszedł za Oscara Lewickiego.

Niedługo później Erdal Rakip wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Po chwili trener Malmö postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Erdala Rakipa. Na boisko wszedł Anders Christiansen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie w jedenastce Ballymena doszło do zmiany. Joshua Kelly wszedł za Jonathana Addisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 79. minucie spotkania, gdy Romain Gall strzelił z karnego czwartego gola. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Dušan Melichárek
75′ Jonathan Addis
Romain Gall  79′ (k.) 55′
70′ Ryan Harpur
Bonke Innocent89′
90′ Ryan Mayse
Jo Inge Berget
71′ Adam Lecky
Fouad Bachirou
75′ Joshua Kelly
Anders Christiansen74′
70′ Ross Lavery
Søren Krukow Rieks68′
Jude Winchester
Laorent Shabani
71′ 90′ Cathair Friel
Tim Prica61′

Drużyna Malmö była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.