Liga Europejska: B36 Tórshavn - Crusaders FC 2-3 (1-2)

18 lipca na Gundadalur w Thorshavn odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami B36 Torshavn a Crusaders Belfast. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crusaders Belfast 3-2. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 1 422 widzów.

P. Heatley 28',68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Crusaders Belfast.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Crusaders Belfast objął prowadzenie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Forsythe.

W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter przyznał kartkę Chrisowi Hegartemu z Crusaders Belfast.

Drużyna B36 Torshavn ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik na 0-2 podwyższył Paul Heatley.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Hugin Samuelsen.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Sean O'Neill, piłkarz Crusaders Belfast.

Jedenastka Crusaders Belfast niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Lukasz Cieslewicz. W 62. minucie Erling Jacobsen zastąpił Michala Przybylskiego.

W 65. minucie w jedenastce Crusaders Belfast doszło do zmiany. Rory Hale wszedł za Declana Caddella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crusaders Belfast w 68. minucie spotkania, gdy Paul Heatley strzelił trzeciego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie B36 Torshavn doszło do zmiany. Hannes Agnarsson wszedł za Hugina Samuelsena.

W 78. minucie kartkę obejrzał Jordan Forsythe z zespołu gości. Trener B36 Torshavn postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Jónasa Næsa i na pole gry wprowadził napastnika Gillego Samuelsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Paula Heatleya, piłkarza gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Sean O'Neill45′
62′ Erling Dávidsson Jacobsen
Howard Beverland
83′ Jónas Þór Næs
Jordan Forsythe  3′ 78′ 86′
 37′ 72′ Hugin Samuelsen
Paul Heatley  28′, 68′ 90′
 51′ Lukasz Cieslewicz
David Cushley83′
72′ Hannes Agnarsson
Rory Hale65′
62′ Michal Damian Przybylski
Jarlath O'Rourke
Brian Jacobsen
Ronan Hale
83′ Gilli Samuelsen
Gary Thompson86′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Crusaders Belfast wręczył cztery żółte.