Liga Europejska: Atromitos Ateny - DAC 1904 Dunajska Streda 3-2 (2-0)

1 sierpnia na Stadio Peristeriou w Atenach odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Atromitosu a DAC Streda. Mecz zakończył się zwycięstwem Atromitosu 3-2. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 2 450 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dawida Korta występującego w Atromitosie.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 2450 | Arbiter: M. Al Hakim
Z. Kalmár 72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Atromitosu.

Już w pierwszych minutach drużyna DAC Streda próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Atromitosu otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandros Katranis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atromitosu w 28. minucie spotkania, gdy Georgios Manousos strzelił z karnego drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Georgios Manousos z Atromitosu. Była to 44. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka DAC Streda rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukáša Čmelíka wszedł Kristopher Vida.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eric Ramirez wywołał eksplozję radości wśród kibiców DAC Streda, zdobywając bramkę w 52. minucie spotkania. W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Kristiánowi Koštrnie z zespołu gości.

Chwilę później trener Atromitosu postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Apostolosa Vellios wszedł Tal Kahila, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Atromitosu utrzymać prowadzenie. W 62. minucie Matej Oravec został zastąpiony przez Dominika Veselovskiego. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atromitosu doszło do zmiany. Farley Rosa wszedł za Clarcka N'Sikulu.

W 71. minucie kartką został ukarany Alexandros Katranis, piłkarz Atromitosu. W 72. minucie Zsolt Kalmár wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Dominik Kružliak z DAC Streda.

Trener DAC Streda postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Césara Blackmana i na pole gry wprowadził napastnika Marka Divkovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Spiros Risvanis.

W 84. minucie arbiter ukarał kartką Abdulrahmana Taiwę, zawodnika gości. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Atromitosu doszło do zmiany. Spyridon Natsos wszedł za Javiera Umbidesa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

César Rodolfo Blackman Camarena76′
 22′ 71′ Alexandros Katranis
Kristián Koštrna58′
Kyriakos Kivrakidis
Dominik Kružliak75′
Madson Henrique Nascimento Santos
Matej Oravec62′
 76′ Spiros Risvanis
Lukáš Čmelík46′
Charis Charisis
Zsolt Kalmár  72′ (k.)
86′ Javier Horacio Umbides
Connor Patrick Ronan
 28′ (k.) 44′ Georgios Manousos
Máté Vida
70′ Clarck N'Sikulu
Eric Kleybel Ramirez Matheus  52′
60′ Apostolos Vellios
Abdulrahman Taiwo84′
Christos Theodorakis
Benjamín Száraz
60′ Tal Kahila
Danylo Beskorovainyi
Dawid Kort
Éric Javier Davis Grajales
86′ Spyridon Natsos
Martin Bednár
Roland András Ugrai
Dominik Veselovský62′
70′ Farley Vieira Rosa
Marko Divković76′
Petros Giakoumakis
Kristopher Vida46′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Atromitosu, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy.