Liga Europejska: AS la Jeunesse d'Esch - Vitoria Guimaraes SC 0-1 (0-0)

W meczu rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, drużyna Jeunesse Esch przegrała z Vitorią 0-1 (0-0). Mecz na Stade Josy Barthel w Luksemburgu obejrzało 3 617 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 20:30 | Stadion: Stade Josy Barthel | Widzów: 3617 | Arbiter: B. Pandzic
AS la Jeunesse d'Esch
Vitoria Guimaraes SC
0
1
J. Amoah 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Vitorii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Jeunesse Esch była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johannesa Steinbacha z Jeunesse Esch, a w 38. minucie João Carlosa z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie João Carlos został zmieniony przez Pêpê Rodriguesa. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Vitorii postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rochinhę wszedł João Correia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Vitorii utrzymać prowadzenie.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Vitorii doszło do zmiany. Mikel Ndubusi wszedł za Almoatasembellaha Mohameda.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Joseph Amoah dla drużyny Vitorii. Bramka padła w tej samej minucie.

Edmond Fayçal Tapsoba
22′ Johannes Steinbach
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati88′
Luca Duriatti
Joseph Amoah  90′
Valentin Sagbo Kouamé
João Carlos Vilaça Teixeira38′ 62′
70′ David Soares De Sousa
Diogo Filipe Costa Rocha84′
Milos Todorovic
Davidson da Luz Pereira
78′ Almir Klica
Falaye Sacko
78′ Mehmet Arslan
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues62′
Dany De Sousa Xavier
Mikel Ndubusi Agu88′
70′ Yannick Makota Ngalle
João Pedro Araújo Correia84′
Andrea Deidda
João Pedro Sousa Silva

Wyjątkowa nieporadność napastników Jeunesse Esch była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Vitorii postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Jeunesse Esch w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Vitorii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.