Liga Europejska: AS la Jeunesse d'Esch - FK Tobol Kostanay 0-0

10 lipca na Stade de la Frontière w Esch-Uelzecht odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Jeunesse Esch i FK Tobol. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 384 widzów.

Liga Europy
2019-07-10 17:55 | Stadion: Stade de la Frontière | Widzów: 1384 | Arbiter: E. Hamiti
AS la Jeunesse d'Esch
FK Tobol Kostanay
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach jedenastka FK Tobol próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Tobol: Ruslanowi Valiullinowi w 29. i Azatowi Nurgalijewowi w 40. minucie.

W 52. minucie kartkę dostał Senin Sebai z FK Tobol. W 59. minucie za Michaiła Gordejczuka wszedł Bayurzhan Turysbek.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole FK Tobol doszło do zmiany. Maxim Fedin wszedł za Senina Sebaiego. Trener Jeunesse Esch postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Yannicka Makotę i na pole gry wprowadził napastnika Fredericka Kyereha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Arturasowi Zulpie, piłkarzowi gości.

Viktor Dmitrenko
78′ Emmanuel Lapierre
Azat Nurgalijew40′
61′ Yannick Makota Ngalle
Ruslan Valiullin29′
72′ David Soares De Sousa
Jasur Narzikulov
78′ Clayton de Sousa Moreira
Sultan Abilgazy
72′ Brandon Soares Rosa
Samat Zharynbetov
61′ Frederick Kyereh
Bayurzhan Turysbek59′

Przewaga zespołu FK Tobol w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Tobol pokazał cztery żółte.

Jedenastka Jeunesse Esch w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.