Liga Europejska: Aris Saloniki FC - AEL Limassol 0-0

25 lipca na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Arisu Saloniki i AEL Limassol. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 17 488 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 20:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 17488 | Arbiter: S. Attwell
Aris Saloniki FC
AEL Limassol
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Arisu Saloniki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AEL Limassol była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 29. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Arisu Saloniki i dwie drużynie przeciwnej.

W 62. minucie Marko Adamović został zastąpiony przez Gevorga Ghazaryana. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AEL Limassol: Christosowi Wheelerowi w 71. i Nilsowi Teixeirze w 80. minucie.

Trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Dossę Juniora i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Carlos. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie Martín Tonso został zmieniony przez Nicolása Martíneza, co miało wzmocnić zespół Arisu Saloniki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christosa Wheelera na Andreasa Avraama. W doliczonym czasie gry kartki dostał Daniel Sundgren z Arisu Saloniki oraz Vózinha, Gevorg Ghazaryan z drużyny gości.

André Ferreira Teixeira
90′ Daniel Sundgren
Boris Godál
Francisco Velez
Nils Teixeira80′
34′ 74′ Migjen Basha
Christos Wheeler71′ 88′
Nicolas Diguiny
Marko Adamović34′ 62′
29′ 65′ Ioannis Fetfatzidis
Adnan Aganović
Magro Javier Matilla
Jon Gaztañaga Arrospide36′
84′ Martín Tonso
Davor Zdravkovski
36′ Brown Ideye Aide
Charis Kyriakou
84′ Nicolás Martínez
Manuel Torres Jimenez
74′ Lucas Pacheco Affini
Ivan Carlos Franca Coleho80′
65′ Daniel Larsson
Gevorg Ghazaryan62′ 90′

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki Arisu Saloniki nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona pięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny AEL Limassol.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu piłkarzy gości. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Arisu Saloniki otrzymali trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.