Liga Europejska: Ararat-Armenia FC - Lincoln Red Imps FC 2-0 (2-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 23 lipca, drużyna Ararat-Armenii FC wygrała z Licoln FC 2-0 (2-0). Mecz na Yerevan Football Academy w Erywaniu obejrzało 1 500 widzów.

Liga Europy
2019-07-23 17:00 | Stadion: Yerevan Football Academy | Widzów: 1500 | Arbiter: T. Farrugia Cann
Ararat-Armenia FC
Lincoln Red Imps FC
2
0
A. Kobyalko 31'
K. Alphonse 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Licoln FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ararat-Armenii FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie żółtą kartkę dostał Joseph Chipolina, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ararat-Armenii FC w 31. minucie spotkania, gdy Anton Kobyalko zdobył pierwszą bramkę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bori Gilowi i Petrosowi Avetisyanowi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ararat-Armenii FC, strzelając kolejnego gola. Minutę później wynik ustalił Kódjo Alphonse.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę drużyna Licoln FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Olego wszedł Federico Cataruozzolo. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marcos Pérez osłabiając tym samym zespół gości.

W 53. minucie Sergio Molina zastąpił Jesúsa Toscana. W 62. minucie w drużynie Licoln FC doszło do zmiany. Falu Aranda wszedł za Jamiego Coombesa. W tej samej minucie trener Ararat-Armenii FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Mailsona. Na boisko wszedł Zakaria Sanogo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Armenowi Ambartsumyanowi z zespołu gospodarzy. Była to 72. minuta starcia.

Bernardo Morgado Gaspar Lopes
 45′ Kódjo Kassé Alphonse
Álvaro Oliver Paris46′
72′ 84′ Armen Ambartsumyan
Marcos Luis Pérez Trujillo49′
45′ Petros Avetisyan
Borja Gil Albarracín45′
Georgi Pashov
Sergio Molina Rivero53′
 31′ 70′ Anton Kobyalko
James Timothy Barry Coombes62′
62′ Mailson Lima Duarte Lopes
Federico Cataruozzolo46′
84′ Gor Malakjan
Alain Pons
70′ Ugochukwu Louis Ogana
Rafael Aranda Vincueria62′
62′ Zakaria Sanogo
Antonio Jesús Ramos Rincón

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Licoln FC w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 lipca w Gibraltarze. Strata Licoln FC wciąż jest do odrobienia.