Liga Europejska: Apollon Limassol - FK Kauno Žalgiris 4-0 (2-0)

18 lipca na Neo GSP w Nikozji odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Apollonu Limasson a Kauno Žalgiris. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Apollonu Limasson 4-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1 427 widzów.

A. Szalai 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Apollonu Limasson.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Emilio Zelaya dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Apollonu Limasson w 43. minucie spotkania, gdy Emilio Zelaya zdobył z karnego drugą bramkę.

Na drugą połowę jedenastka Kauno Žalgiris wyszła w zmienionym składzie, za Martynasa Dapkusa wszedł Rimvydas Sadauskas. W 56. minucie za Diego Aguirrego wszedł Giannis Gianniotas.

W tej samej minucie Ioannis Pittas został zmieniony przez Serge'a Gakpe'a, co miało wzmocnić drużynę Apollonu Limasson. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudinilsona Silvę na Edvinasa Kloniūnasa. W 58. minucie kartkę dostał Rudinilson Silva z Kauno Žalgiris.

W 60. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Emilio Zelaya z Apollonu Limasson. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę João Figueiredowi, zawodnikowi Kauno Žalgiris.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Apollonu Limasson doszło do zmiany. Charis Kyriakou wszedł za Sašę Markovicia. W 70. minucie w jedenastce Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Benas Anisas wszedł za Rokasa Krušnauskasa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Attila Szalai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Apollonu Limasson, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Rudinilson Gomes Brito Silva58′ 60′
56′ Ioannis Pittas
Martynas Dapkus46′
 83′ Attila Szalai
Arūnas Klimavičius
56′ Diego Aguirre Parra
Pijus Sirvys
69′ Saša Marković
João Vitor Brandão Figueiredo63′
 5′, 43′ (k.), 60′ (k.) Emilio José Zelaya
Rokas Krušnauskas70′
Samu Volotinen
Martynas Matuzas
69′ Charis Kyriakou
Rimvydas Sadauskas46′
Héctor Yuste Cantón
Benas Anisas70′
56′ Serge Gakpe
Edvinas Kloniūnas60′
56′ Giannis Gianniotas
Daniel Romanovskij
Fotios Papoulis
Philip Otele
Adrián Sardinero Corpa
Deividas Šešplaukis

Zespół Apollonu Limasson zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Apollonu Limasson żadną kartką, natomiast zawodnikom Kauno Žalgiris wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.