Liga Europejska: Alkmaar Zaanstreek - llczywiec Mariupol 4-0 (2-0)

15 sierpnia na Cars Jeans Stadion w Hadze odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AZ a llczywiec. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ 4-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka AZ. Na stadionie zasiadło 8 018 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 20:30 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 8018 | Arbiter: B. Frankowski
S. Yavorskyi 90' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartkę dostał Oussama Idrissi z jedenastki AZ.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Calvin Stengs wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, strzelając gola w 20. minucie pojedynku. W 40. minucie arbiter ukarał kartką Jonasa Svenssona, zawodnika AZ.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 44. minucie spotkania, gdy Thomas Ouwejan zdobył drugą bramkę.

Na drugą połowę jedenastka llczywiec wyszła w zmienionym składzie, za Oleksiego Bykova wszedł Viktor Korniienko.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ w 62. minucie spotkania, gdy Stijn Wuytens strzelił trzeciego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Dmytro Myshnov z llczywiec.

W 69. minucie Myron Boadu zastąpił Ferdego Druijfa. W tej samej minucie trener llczywiec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Vyacheslava Churka. Na boisko wszedł Dmytro Topalov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Stijn Wuytens został zmieniony przez Jordego Clasiego, a za Rona Vlaara wszedł na boisko Pantelis Hatzidiakos, co miało wzmocnić zespół AZ. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dmytra Myshnova na Oleksiego Kashchuka.

W 87. minucie kartką został ukarany Fredrik Midtsjae, piłkarz AZ.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik llczywiec Sergey Yavorskiy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Rustam Chudżamow
 44′ Thomas Ouwejan
Oleksii Bykov46′
40′ Jonas Svensson
Serhii Chobotenko
80′ Ron Vlaar
Ihor Kyryukhantsev
Owen Wijndal
Pavlo Polehenko
 62′ 75′ Stijn Wuytens
Serhii Yavorskyi 90′ (samob.)
Teun Koopmeiners
Vyacheslav Churko69′
87′ Fredrik Midtsjae
Walerij Fedorczuk
69′ Myron Boadu
Dmytro Myshnov68′ 83′
18′ Oussama Idrissi
Wiaczesław Tankowski
 20′ Calvin Stengs
Vladyslav Vakula
Rody de Boer
Yevhen Galchuk
80′ Pantelis Chatzidiakos
Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
Yukinari Sugawara
Viktor Kornienko46′
75′ Jordy Clasie
Maksym Chekh
69′ Ferdy Druijf
Oleksii Kashchuk83′
Albert Guðmundsson
Dmytro Topalov69′
Bjørn Maars Johnsen
Igor Tyszczenko

Jedenastka AZ była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zespół AZ zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom AZ, natomiast piłkarzom llczywiec wręczył jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.