Liga Europejska: Alkmaar Zaanstreek - Linzer Athletik Sport Klub 1-1 (0-1)

W spotkaniu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 20 lutego, drużyna AZ zremisowała z LASkiem 1-1 (0-1). Mecz na AFAS Stadion w Alkmaar obejrzało 12 526 widzów.

Liga Europejska
2020-02-20 21:00 | Stadion: AFAS Stadion | Widzów: 12526 | Arbiter: M. Gestranius
Alkmaar Zaanstreek
Linzer Athletik Sport Klub
1
1
T. Koopmeiners 86'
M. Raguz 26'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze LASku otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Marko Raguz. Asystę zanotował Gernot Trauner.

Między 29. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu LASku.

W 56. minucie Rene Renner został zmieniony przez Marvina Potzmanna. W tej samej minucie w jedenastce LASku doszło do zmiany. Klauss wszedł za Marka Raguza.

W 70. minucie arbiter ukarał kartką Daniego de Wita, zawodnika AZ. Na murawie, jak to często zdarzało się AZ w tym sezonie, pojawił się Yukinari Sugawara, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Håkona Evjena. W 76. minucie Dominik Frieser został zmieniony przez Huseina Balica, co miało wzmocnić drużynę LASku. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oussamę Idrissiego na Ferdego Druijfa.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Jamesowi Hollandowi z zespołu gości. W 86. minucie Teun Koopmeiners wyrównał wynik meczu z karnego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Philipp Wiesinger
70′ Dani de Wit
Dominik Frieser76′
73′ Håkon Evjen
Thomas Goiginger
 86′ (k.) Teun Koopmeiners
James Holland86′
31′ Calvin Stengs
Peter Michorl
34′ Myron Boadu
Rene Renner29′ 56′
81′ Oussama Idrissi
Christian Ramsebner
73′ Yukinari Sugawara
Husein Balic76′
Kenzo Goudmijn
Stefan Haudum
Zakaria Aboukhlal
João Klauss De Mello56′
81′ Ferdy Druijf
Samuel Tetteh Kotoko

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom AZ w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół LASku w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.