Reklama

Reklama

Liga Europejska: Alkmaar Zaanstreek - BK Häcken 0-0

25 lipca na AFAS Stadion w Alkmaar odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AZ i Häcken. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 11 492 widzów.

25 lipca  na AFAS Stadion w Alkmaar odbyło się starcie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AZ  i Häcken. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 11 492 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Owena Wijndala z AZ, a w 43. minucie Elohora Ekpolę z drużyny przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Albert Gudmundsson został zmieniony przez Oussamę Idrissiego. W 59. minucie w jedenastce AZ doszło do zmiany. Yukinari Sugawara wszedł za Stijna Wuytensa.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Ahmedowi Yasinowi, piłkarzowi gości. Niedługo później trener Häcken postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daleha Irandusta wszedł Juhani Ojala, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W 77. minucie Paulinho został zmieniony przez Alexandra Faltsetasa, a za Elohora Ekpolę wszedł na boisko Adam Andersson, co miało wzmocnić jedenastkę Häcken. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Midtsjaego na Pantelisa Hatzidiakosa.

Reklama

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny AZ nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona dwa celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy AZ dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Göteborgu. Przebieg pierwszego meczu sugeruje, że w rewanżu może dojść do dogrywki, a nawet rzutów karnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL