Liga Europejska: Alkmaar Zaanstreek - BK Häcken 0-0

25 lipca na AFAS Stadion w Alkmaar odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AZ i Häcken. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 11 492 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 20:30 | Stadion: AFAS Stadion | Widzów: 11492 | Arbiter: S. Boyko
Alkmaar Zaanstreek
BK Häcken
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Owena Wijndala z AZ, a w 43. minucie Elohora Ekpolę z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie Albert Gudmundsson został zmieniony przez Oussamę Idrissiego. W 59. minucie w jedenastce AZ doszło do zmiany. Yukinari Sugawara wszedł za Stijna Wuytensa.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Ahmedowi Yasinowi, piłkarzowi gości. Niedługo później trener Häcken postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daleha Irandusta wszedł Juhani Ojala, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W 77. minucie Paulinho został zmieniony przez Alexandra Faltsetasa, a za Elohora Ekpolę wszedł na boisko Adam Andersson, co miało wzmocnić jedenastkę Häcken. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Midtsjaego na Pantelisa Hatzidiakosa.

Elohor Godswill Ekpolo43′ 87′
18′ Owen Wijndal
Rasmus Lindgren
59′ Stijn Wuytens
Oskar Sverrisson
Teun Koopmeiners
Joona Toivio
77′ Fredrik Midtsjae
Erik Friberg
Guus Til
Daleho Irandust71′
Myron Boadu
Ahmed Yasin60′
58′ Albert Guðmundsson
Paulo José de Oliveira77′
Calvin Stengs
Viktor Lundberg
Rody de Boer
Patrik Christoffer Källqvist
77′ Pantelis Chatzidiakos
Johan Hammar
Thomas Ouwejan
Juhani Lauri Henrik Ojala71′
59′ Yukinari Sugawara
Adam Andersson87′
Ferdy Druijf
Alexander Faltsetas77′
58′ Oussama Idrissi
Ali Youssef
Bjørn Maars Johnsen
Kwame Kizito

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny AZ nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona dwa celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy AZ dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.