Reklama

Reklama

Liga Europejska: Alashkert FC - Steaua Bukareszt 0-3 (0-0)

25 lipca na Yerevan Football Academy w Erywaniu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Alashkertu i Steaua. Starcie zakończyło się zwycięstwem Steaua 3-0. Na stadionie stawiło się 1 420 widzów.

25 lipca  na Yerevan Football Academy w Erywaniu odbyło się spotkanie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Alashkertu  i Steaua. Starcie zakończyło się zwycięstwem Steaua 3-0. Na stadionie stawiło się 1 420 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Iulian Cristea ze Steaua. Była to 16. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Steaua wyszedł w zmienionym składzie, za Adriana Horę wszedł Răzvan Oaidă. W 55. minucie Nikita Tankov został zastąpiony przez Geghama Kadimjana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 60. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Reklama

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Alashkertu doszło do zmiany. Gustavo Marmentini wszedł za Danila Sekulicia.

Drużyna Alashkertu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Steaua, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Iulian Cristea.

Chwilę później trener Alashkertu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Uroša Nenadovicia. Na boisko wszedł Wardan Poghosjan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Artak Grigoryan, zawodnik Alashkertu. W 77. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Diogo Salomão wszedł za Dennisa Mana.

Niedługo później Florinel Coman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Taron Woskanjan z jedenastki Alashkertu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Steaua doszło do zmiany. Ovidiu Perianu wszedł za Florinela Comana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Piłkarze Alashkertu dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Giurgiu. Dużo szczęścia będzie potrzebował Alashkert, żeby zniwelować straty z pierwszego spotkania, ale w piłce nie takie rzeczy się zdarzały.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL