Liga Europejska: Alashkert FC - Steaua Bukareszt 0-3 (0-0)

25 lipca na Yerevan Football Academy w Erywaniu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Alashkertu i Steaua. Starcie zakończyło się zwycięstwem Steaua 3-0. Na stadionie stawiło się 1 420 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:00 | Stadion: Yerevan Football Academy | Widzów: 1420 | Arbiter: R. Harvey
F. Coman 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Iulian Cristea ze Steaua. Była to 16. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół Steaua wyszedł w zmienionym składzie, za Adriana Horę wszedł Răzvan Oaidă. W 55. minucie Nikita Tankov został zastąpiony przez Geghama Kadimjana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 60. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Alashkertu doszło do zmiany. Gustavo Marmentini wszedł za Danila Sekulicia.

Drużyna Alashkertu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Steaua, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Iulian Cristea.

Chwilę później trener Alashkertu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Uroša Nenadovicia. Na boisko wszedł Wardan Poghosjan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Artak Grigoryan, zawodnik Alashkertu. W 77. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Diogo Salomão wszedł za Dennisa Mana.

Niedługo później Florinel Coman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Taron Woskanjan z jedenastki Alashkertu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Steaua doszło do zmiany. Ovidiu Perianu wszedł za Florinela Comana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Dragoș Ionuț Nedelcu
88′ Taron Woskanjan
Ovidiu Marian Popescu
76′ Artak Grigoryan
Ionuț Daniel Vînă
Vahagn Hayrapetyan
Florinel Teodor Coman  82′ 90′
65′ Danilo Sekulić
Adrian Ioan Hora46′
72′ Uroš Nenadović
Dennis Man77′
55′ Nikita Tankov
Laurenţiu Constantin Ardelean
65′ Gustavo Marmentini dos Santos
Răzvan Constantin Oaidă46′
Sargis Shahinyan
Ovidiu Ioan Perianu90′
55′ Gegham Kadimjan
Thierry Rua Moutinho
72′ Wardan Poghosjan
Diogo Ferreira Salomo77′

Piłkarze Alashkertu dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.