Liga Europejska: Ajax Amsterdam - Getafe CF 2-1 (1-1)

27 lutego na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AFC Ajax a Getafe CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Getafe CF 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 51 487 widzów.

Liga Europejska
2020-02-27 21:00 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 51487 | Arbiter: A. Sidiropoulos
Mata 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Getafe CF otworzyli wynik. W piątej minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników gości strzelił Mata.

Drużyna AFC Ajax wyrównała wynik meczu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Danilo. Asystę zaliczył Donny van de Beek.

Od 11. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka AFC Ajax wyszła w zmienionym składzie, za Danila wszedł Quincy Promes.

W 63. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Getafe CF Mathías Olivera. W 66. minucie kartką został ukarany Daley Blind, piłkarz AFC Ajax.

W 70. minucie Deyverson został zastąpiony przez Jorge Molinę. W 75. minucie Ryan Gravenberch został zmieniony przez Klaasa-Jana Huntelaara, co miało wzmocnić zespół AFC Ajax. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matę na Timora w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania oraz Cucurellę na Kenedego w tej samej minucie. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AFC Ajax i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

David Soria11′
66′ Daley Blind
Marc Cucurella Saseta90′
Sergiño Gianni Dest
Djené Dakonam Ortega
76′ Lisandro Martínez
Xabier Etxeita Gorritxategi90′
Perr Schuurs
Allan Romeo Nyom41′
90′ Carel Eiting
Mathías Olivera Miramontes 63′ (samob.)
75′ Ryan Jiro Gravenberch
Damián Nicolás Suárez Suárez
Donny van de Beek
Mauro Wilney Arambarri Rosa28′
 10′ 11′ 46′ Danilo Pereira da Silva
David Timor Copoví90′
75′ 90′ Dirk Jan Klaas Huntelaar
Jorge Molina Vidal70′
46′ Quincy Anton Promes
Ángel Luis Rodríguez Díaz

Drużyna AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Getafe CF dostali w pierwszej połowie cztery żółte kartki, a w drugiej trzy mniej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Getafe CF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.