Liga Europejska: AEL Limassol - Aris Saloniki FC 0-1 (0-1)

1 sierpnia na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami AEL Limassol a Arisu Saloniki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arisu Saloniki 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Arisu Saloniki. Na stadionie stawiło się 3 346 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 3346 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
AEL Limassol
Aris Saloniki FC
0
1
N. Diguiny 14'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola z karnego strzelił Nicolas Diguiny dla zespołu Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie.

Między 17. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom Arisu Saloniki i trzy drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Arisu Saloniki.

W 52. minucie w zespole AEL Limassol doszło do zmiany. Andreas Avraam wszedł za Christosa Wheelera. W tej samej minucie Ruben Jurado został zastąpiony przez Ivana Carlos.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę otrzymał Daniel Sundgren z drużyny Arisu Saloniki. W tej samej minucie trener Arisu Saloniki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Larssona. Na boisko wszedł Martín Tonso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Nilsa Teixeirę i na pole gry wprowadził napastnika Jarchinia Antonię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie w zespole Arisu Saloniki doszło do zmiany. Lucas Sasha wszedł za Ioannisa Fetfatzidisa. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Jona Gaztañagę, piłkarza AEL Limassol. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Boris Godál osłabiając drużynę AEL Limassol. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 17. minucie.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Nicolás Martínez wszedł za Browna Ideyego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Jarchinio Antonia, piłkarz AEL Limassol. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mihály Korhut44′
17′ 83′ Boris Godál
Lindsay Rose
39′ 65′ Nils Teixeira
Daniel Sundgren61′
42′ 52′ Christos Wheeler
Francisco Velez39′
Marko Adamović
Migjen Basha
Adnan Aganović
Nicolas Diguiny  14′ (k.) 42′
77′ Jon Gaztañaga Arrospide
Ioannis Fetfatzidis68′
Davor Zdravkovski
Magro Javier Matilla36′
Gevorg Ghazaryan
Brown Ideye Aide86′
52′ Ruben Jurado Fernandez
Daniel Larsson61′
Patryk Procek
Fabian Ehmann
Momčilo Rašo
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
52′ Andreas Avraam
Dimitrios Konstantinidis
Charis Kyriakou
Lerin Duarte
Manuel Torres Jimenez
Nicolás Martínez86′
65′ 90′ Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Lucas Pacheco Affini68′
52′ Ivan Carlos Franca Coleho
Martín Tonso61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył trzy żółte kartki zawodnikom AEL Limassol w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie pięć żółtych kartek, a w drugiej jedną.