Liga Europejska: AEK Larnaca - Lewski Sofia 3-0 (0-0)

W spotkaniu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna AEK Larnaca zwyciężyła z Lewsi Sofią 3-0 (0-0). Mecz na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace obejrzało 3 177 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 17:30 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 3177 | Arbiter: Tiago Martins
H. Hevel 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach zespół AEK Larnaca próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 25. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Zhivko Milanov z Lewsi Sofii i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 34. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Lewsi Sofii rozpoczął w zmienionym składzie, za Deniego Alara, Giannisa Kargasa weszli Nasiru Mohammed, Iliya Yurukov. W 63. minucie żółtą kartkę dostał Nuno Reis, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Larnaca w 66. minucie spotkania, gdy Apostolis Giannou zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w 70. minucie spotkania, gdy Raúl Ruiz strzelił drugiego gola.

Prawie natychmiast Hector Hevel wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Hectorowi Hevlowi z drużyny gospodarzy.

W 76. minucie za Hectora Hevla wszedł Jean Assoubre. W 78. minucie Apostolis Giannou został zmieniony przez Floriana Taulemesse'a, a za Iwana Triczkowskiego wszedł na boisko Matija Špoljarić, co miało wzmocnić zespół AEK Larnaca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Ivaylova na Zdravka Dimitrova. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zhivko Milanov34′ 45′
27′ Acorán Barrera Reyes
Nuno Miguel Pereira Reis63′
Ignacio Cases Mora
Khaly Iyane Thiam
 75′ 76′ 76′ Hector Hevel
Davide Mariani
Lluis Sastre Reus
Martin Raynov
87′ Iwan Triczkowski
Deni Alar46′
 66′ 78′ Apostolis Giannou
Paulo Victor de Menezes Melo
 70′ Raúl Ruiz Matarín
Zdravko Minchev Dimitrov83′
76′ Jean Luc Gbayara Assoubre
Franco Eduardo Mazurek
Alberto Sansimena Chamorro
Nasiru Mohammed46′
87′ Matija Špoljarić
Stanislav Yordanov Kostov
78′ Florian Taulemesse
Iliya Yurukov46′

Drużyna AEK Larnaca była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter wręczył cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Lewsi Sofii, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.