Liga Europejska: Aberdeen FC - FC Chikhura Sachkhere 5-0 (2-0)

1 sierpnia na Pittodrie Stadium odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Aberdeen a Chikhury Sachkhere. Mecz zakończył się zwycięstwem Aberdeen 5-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka Aberdeen. Na stadionie zasiadło 15 167 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 20:45 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 15167 | Arbiter: R. Obrenović
S. Wright 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Sam Cosgrove. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 20. minucie spotkania, gdy Sam Cosgrove zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Davit Maisashvili z zespołu gości. Była to 26. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Oleg Mamasakhlisi z Chikhury Sachkhere. W 52. minucie Revaz Chiteishvili został zastąpiony przez Teimuraza Markozashvilego.

W tej samej minucie w jedenastce Chikhury Sachkhere doszło do zmiany. Giorgi Pantsulaia wszedł za Besika Dekanoidzego.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Gregory Leigh.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Scott Wright wszedł za Nialla McGinna.

Niedługo później Scott Wright wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, strzelając kolejnego gola w 64. minucie pojedynku. W 67. minucie Gregory Leigh został zmieniony przez Deana Campbella, co miało wzmocnić zespół Aberdeen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikheila Ergemlidzego na Demura Chikhladzego.

W 80. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Sam Cosgrove z Aberdeen. W 82. minucie w jedenastce Aberdeen doszło do zmiany. Bruce Anderson wszedł za Sama Cosgrove'a.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Lasha Chikvaidze
 58′ 67′ Gregory Leigh
Giorgi Koripadze
62′ Niall McGinn
Irakli Lekvtadze
Funso-King Ojo
Mikheil Ergemlidze72′
 9′, 20′, 80′ 82′ Sam Cosgrove
Mikheil Sardalishvili
Tomáš Černý
Zurab Mtskerashvili
Craig James Bryson
Irakli Kamladze
67′ Dean Campbell
Davit Megrelishvili
82′ Bruce Anderson
Rati Ardazishvili
Stevie May
Demur Chikhladze72′
James Wilson
Teimuraz Markozashvili52′
62′  64′ Scott Wright
Giorgi Pantsulaia52′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Aberdeen żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.