Leicester City zremisowało z SSC Napoli w Lidze Europy. Grał Piotr Zieliński

Leicester City prowadziło już 2-0, ale ostatecznie tylko zremisowało 2-2 z SSC Napoli, co oznacza, że liderem grupy C Ligi Europy wciąż pozostaje Legia Warszawa. Ponad godzinę na boisku spędził Piotr Zieliński, nie wykorzystując dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

Liga Europy: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz

Legia Warszawa znakomicie rozpoczęła rozgrywki Ligi Europy, pokonując w środę Spartaka Moskwa 1-0. Bramkę w ostatniej akcji meczu zdobył Lirim Kastrati. Dziś zmierzyli się ze sobą faworyci jej grupy - Leicester i Napoli.

Początek spotkania zdecydowanie należał do angielskiej drużyny. W ciągu dziesięciu minut Leicester wypracowało sobie dwie dogodne okazje, jedną z nich zamieniając na bramkę. Po składnej akcji z lewej strony dośrodkował Harvey Barnes, a Ayoze Perez wolejem skierował piłkę do bramki.

Im bliżej było jednak bliżej końca pierwszej połowy, tym bardziej rozkręcało się Napoli. Sporo szumu robił duet Piotr Zieliński - Victor Osimhen. Przed przerwą byli jednak nieskuteczni.

Za pierwszym razem to polski pomocnik znalazł się w wymarzonej okazji po podaniu Osimhena, lecz z pięciu metrów uderzył wprost w nadbiegającego obrońcę. Chwilę później Osimhen po podaniu Polaka huknął nad bramką.

Nieskuteczny Zieliński, ale Napoli odrobiło straty

Leicester przetrwało napór rywala i w drugiej połowie samo rozdawało karty - a tak przynajmniej się długo wydawało. Najpierw do bramki Napoli trafił Patson Daka, lecz sędzia przy użyciu VAR dopatrzył się minimalnego spalonego.

W 63. minucie boisko opuścił Zieliński, a już minutę później było 2-0 dla Leicester. Barnes dostał świetną prostopadłą piłkę, "ściął" w pole karne i uderzył świetnie po długim słupku.

Pięć minut później odpowiedział Osimhen. I to jak! W fantastyczny sposób przyjął sobie piłkę w powietrzu, po czym przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Cudowny, techniczny gol napastnika Napoli.

Nigeryjczyk doprowadził do wyrównania trzy minuty przed końcem spotkania! Po dośrodkowaniu z prawej strony Oismhen wyszedł w powietrze i ładnym uderzeniem głową pokonał bramkarza na 2-2.

W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze zawodnik "Lisów" Wilfred Ndidi za dwie żółte kartki.

Leicester City - SSC Napoli 2-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Perez (9.), 2-0 Barnes (64.), 2-1 Osimhen (69.), 2-2 Osimhen (87.).

Liga Europy
2021-09-16 21:00 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 29579 | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins

Kévin Malcuit84′
53′ Jannik Vestergaard
Amir Rrahmani90′
46′ Jonathan Grant Evans
Kalidou Koulibaly
Ryan Bertrand
Giovanni Di Lorenzo34′
90′ 90′ Onyinye Wilfred Ndidi
André-Frank Zambo Anguissa84′
32′ 78′ Boubakary Soumaré
Piotr Zieliński64′
 9′ 46′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Fabián Ruiz Pena
71′ Patson Daka
Hirving Lozano64′
89′ Kelechi Promise Iheanacho
Victor James Osimhen  69′, 87′
 64′ Harvey Lewis Barnes
Eljif Elmas64′
46′ 76′ Caglar Soyuncu