Reklama

Reklama

Legia Warszawa zostanie ukarana przez UEFA? Decyzja w czwartek

W czwartek UEFA ma zadecydować czy ukarać Legię Warszawa za transparenty wywieszone przez kibiców podczas rewanżowego meczu eliminacji LE z Aktobe. Fani Legii w krytyczny sposób odnieśli się w nich do ostatnich decyzji UEFA w stosunku do warszawskiego klubu.

Na czwartkowym zebraniu Komisja Dyscyplinarna UEFA ma zdecydować o ewentualnej karze dla Legii Warszawa. Powodem jest zachowanie kibiców klubu, którzy w obraźliwy sposób skrytykowali działanie organizacji.

Podczas rewanżowego meczu Legii Warszawa z kazachskim FK Aktobe, kibice mistrza Polski wywiesili tzw. sektorówkę z podobizną świni ubranej w garnitur, trzymającą tabliczkę z napisem 6<1 oraz transparent o treści "Because Football Doesn't Matter, Money Does."

Reakcja kibiców ma związek z decyzją UEFA po dwumeczu stołecznego klubu z Celtikiem Glasgow w  eliminacjach do Ligi Mistrzów. "Wojskowi" pokonali Szkotów 6-1, ale podczas rewanżu desygnowali do gry nieuprawnionego zawodnika. Za to wykroczenie UEFA przyznała walkower Celticowi, który przesądził o awansie "The Bhoys" do następnej rundy. Legii nie pomogło odwołanie od decyzji UEFA ani złożenie sprawy do Trybunału Arbitrażowego.

Reklama

Obie drużyny będą rywalizować w Lidze Europy. Legia pokonała kazachskie FK Aktobe, natomiast Celtic okazał się słabszy w starciu ze słoweńskim NK Maribor i również nie awansował do Ligi Mistrzów.

Od 18 lat żaden polski klub nie zdołał awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatnim, który tego dokonał był Widzew Łódź.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje