Legia - Ajax 0-0. Oceniamy piłkarzy po meczu

W pierwszym meczu 1/16 Ligi Europejskiej Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Ajaksem Amsterdam. Oceniliśmy piłkarzy obu drużyn po tym spotkaniu. W ekipie gospodarzy najlepsi Arkadiusz Malarz i Vadis Odjidja-Ofoe. Skala ocen 1-6.

Liga Europejska: wyniki, terminarz, strzelcy, goleA

Arkadiusz Malarz - 5

Popisywał się dobrymi interwencjami, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bardzo czujny przez cały mecz.

Łukasz Broź - 3

Miał problemy na prawej obronie. Faulował na kartkę i Ajax miał rzut wolny bardzo blisko "szesnastki".

Maciej Dąbrowski - 4

Dobrze spisywał się przez większość spotkania. Widać, że jest dobrze zgrany z Pazdanem na środku obrony.

Michał Pazdan - 4

Solidny w obronie. Mocny punkt defensywy Legii Warszawa.

Adam Hlouszek - 4

Dobrze "czyścił" lewą stronę. Parę razy pokazał się także w ataku. Dobrze podłączał się do ofensywy.

Tomasz Jodłowiec - +2

Notował mnóstwo strat w środku pola. Dużo niedokładnych podań. Zdecydowanie najsłabszy w ekipie Legii.

Michał Kopczyński - 3

Mało widoczny na boisku. To nie było najlepsze spotkanie w jego wykonaniu.

Vadis Odjidja-Ofoe - 5

Jeden z najlepszych na boisku. Znakomicie dogrywał piłkę kolegom i sam także miał  kilka bramkowych okazji.

Waleri Kazaiszwili - 2

Nie zachwycał z lewej strony. Mało dokładny w podaniach. Nic dziwnego, że szybko został zmieniony.

Tomasz Necid - 2

Ciężko mu się było odnaleźć pod bramką rywala. Zmarnował kapitalną okazję pod koniec pierwszej połowy. Brakuje mu ogrania.

Miroslav Radović - 4

Dobre powroty do obrony. Waleczny, groźny  pod bramką rywala.

Zmiennicy:

Kucharczyk (za Necida - 58.) - 4

Dał dobrą zmianę. Zaliczył kapitalny rajd w pole karne rywala i zabrakło centymetrów, aby po jego odegraniu piłka dotarła do wybiegającego na czystą pozycję Guilherme.

Guilherme (za Kazaiszwiliego - 60.) - 4

Podobnie, jak Kucharczyk dał dobrą zmianę. Gra ofensywna Legii od razu zaczęła wyglądać dużo lepiej.

Hamalainen (za Ofoe - 82.) - grał zbyt krótko, żeby go oceniać.

Ajax Amsterdam

Andre Onana - 3

Dobrze spisywał się przez większość spotkania, ale zdarzyło mu się kilka niepewnych interwencji.

Daley Sinkgraven - 3

Kilka razy podłączał się w akcje ofensywne drużyny. Solidny w obronie.

Nick Viergever - 4

Popisał się dobrą interwencją w 16. minucie gry i w kapitalnej sytuacji wybił piłkę spod nóg Ofoe. Dobrze wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego.

Davinson Sanchez - 3

Solidny i waleczny w obronie. Zaliczył kilka dobrych interwencji.

Kenny Tete - 2

Nieźle spisywał się na prawej bronie za chorego Veltmana. Popisał się znakomitą, ale ryzykowną interwencją w drugiej połowie, ratując drużynę od straty gola. Faulował blisko "szesnastki" i Legia miała bardzo groźny stały fragment gry. Na koniec totalnie jednak zawalił i zobaczył drugą żółtą kartkę

Lasse  Schoene - 3

Mało widoczny na boisku. Rzadko podłączał się do ofensywy.

Davy Klaassen - 4

Bardzo groźny pod bramką rywala. Już w ósmej minucie był bliski pokonania Arkadiusza Malarza, ale ostatecznie sędzia nie wskazał na środek boiska.

Hakim Ziyech - 3

Nie zagrał wybitnego spotkania. Mało widoczny na boisku.

Amin Younes - 4

Popisał się kilkoma rajdami w pole karne rywala, ale nie przyniosły one większych efektów.

Bertrand Traore - 4

Aktywny z prawej strony. Oddał kilka groźnych strzałów, ale w drugiej połowie zagrał zdecydowanie słabiej.

Kasper Dolberg - 3

W pierwszej połowie mało widoczny. Tuż przed zejściem do szatni zmarnował kapitalną okazję i nie trafił na praktycznie pustą bramkę.