Reklama

Reklama

Lech Poznań liczy, że mecz z Fiorentiną obejrzy 30 tysięcy kibiców

Ponad 14 tysięcy biletów sprzedano do poniedziałkowego popołudnia na mecz Ligi Europejskiej Lech Poznań - Fiorentina. Klub liczy, że w czwartkowy wieczór na trybunach zasiądzie ok. 30 tysięcy kibiców.

Jeszcze w ubiegłą środę wydawało się, że pojedynek czwartej kolejki LE odbędzie się bez udziału publiczności. UEFA bowiem ukarała Lecha grzywną 50 tysięcy euro oraz zamknięciem stadionu na jeden mecz za okrzyki o treści rasistowskiej, wznoszone przez fanów "Kolejorza" podczas spotkania eliminacji Ligi Mistrzów w Bazylei. Poznański klub odwołał się od tej decyzji, a europejska federacja przychyliła się do jego wniosku.

To było zresztą już drugie skuteczne odwołanie Lecha od nałożonej kary. Wcześniej UEFA chciała zamknąć stadion na jedno spotkanie za wywieszenie przez kibiców transparentu o treści "Legion Piła - krew naszej rasy" podczas wyjazdowego spotkania el. LM w Sarajewie. Skończyło się tylko na grzywnie.

Reklama

Po korzystnej decyzji UEFA klub od środy prowadzi sprzedaż biletów na spotkanie z Fiorentiną. Dobre wyniki piłkarzy Jana Urbana, a w szczególności zwycięstwo we Florencji 2:1 sprawiło, że zainteresowanie meczem jest znacznie większe, niż to miało miejsce przed konfrontacją z Belenenses Lizbona. Na trybunach wówczas zasiadło niespełna osiem tysięcy widzów.

Jak poinformował rzecznik prasowy Lecha Łukasz Borowicz, na trzy dni przed meczem kibice wykupili ponad 14 tysięcy biletów.

- W tej chwili sprzedajemy średnio 400 biletów na godzinę. Jeśli sprzedaż utrzyma się na takim poziomie, to jest szansa, że w czwartek na trybunach zasiądzie ponad 30 tysięcy widzów - powiedział Borowicz.

Jak dodał, włoski klub zamówił 1100 wejściówek dla swoich fanów.

Normalne bilety, w zależności do miejsca na stadionie, kosztują 90 i 60 złotych (ulgowe odpowiednio 72 i 48). Posiadacze karnetów mogą liczyć na 25-procentową zniżkę.

Piłkarze Fiorentiny spodziewani są w stolicy Wielkopolski w środę ok. godz. 13.00, wieczorem będą trenować na INEA Stadionie. Co ciekawe, Włosi zdecydowali się na nieco dłuższy, bo trzydniowy pobyt w Poznaniu. Dlatego też zarezerwowali boisko Warty na poranne zajęcia w czwartek i piątek.

Mecz LE Lecha z Fiorentiną rozegrany zostanie w czwartek o godz. 21.05. Po trzech kolejkach w tabeli grupy I prowadzi FC Basel (6 pkt) przed Lechem (4 pkt), Belenenses (4 pkt) i Fiorentiną (3 pkt).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy