Reklama

Reklama

LE: Ze względów bezpieczeństwa przełożono mecz w Izraelu

Z powodu napiętej sytuacji w Izraelu nie odbędzie się zaplanowany na czwartek mecz piłkarskiej Ligi Europejskiej między Hapoelem Kirjat Szmona i Athletic Bilbao - zdecydowała UEFA.

O przełożeniu spotkania grupy I w środę poinformował hiszpański klub. Tego dnia zespół z Bilbao miał polecieć do Izraela.

Na razie nie wiadomo, kiedy mecz dojdzie do skutku. Obie drużyny nie wygrały żadnego z czterech dotychczasowych spotkań i mają niewielkie szanse na awans do 1/16 finału.

UEFA monitoruje sytuację w Izraelu. W środę siedem osób zostało rannych w wybuchu w autobusie w centrum Tel Awiwu. Według władz był to atak terrorystyczny. Palestyński Hamas nie przyznał się do ataku, ale według mediów ta organizacja cieszy się z eksplozji i twierdzi, że był to odwet za izraelski ostrzał posterunku policji w Gazie.

Reklama

14 listopada Izrael podjął ofensywę powietrzną przeciwko Strefie Gazy, by wyeliminować zagrożenie, jakie stanowią wystrzeliwane stamtąd rakiety. Od tego czasu trwa intensywna wymiana ognia, w której zginęło ponad 120 Palestyńczyków, wśród nich wielu cywilów. Zostało też zabitych pięciu Izraelczyków, w tym jeden żołnierz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy