Reklama

Reklama

LE - Lazio i Fenerbahce zagrają mecze przy pustych trybunach

UEFA ukarała Lazio Rzym i Fenerbahce Stambuł zamknięciem stadionów na kolejne mecze w piłkarskiej Lidze Europejskiej. Włoski klub rozegra bez kibiców najbliższe dwa spotkania, a turecki jedno. Obydwie drużyny wystąpią w marcu w 1/8 finału tych rozgrywek.

Rywalem Lazio będzie VfB Stuttgart, a Fenerbahce czeska Viktoria Pilzno. Mecze odbędą się 7 i 14 marca. UEFA ukarała kluby za niesportowe zachowanie kibiców.

Na stadionie Lazio w meczu 1/16 finału LE z Borussią Moenchengladbach po raz czwarty z rzędu doszło do zachowań rasistowskich. Klub zapłaci także dodatkowo 40 tys. euro grzywny, co oznacza, że wybryki jego fanów w tym sezonie kosztowały już 220 tys. euro.

Władzom tureckiej drużyny zagrożono natomiast wykluczeniem z rozgrywek pucharowych w następnym sezonie, jeśli w przyszłości dojdzie w Stambule do niesportowego zachowania fanów. Podczas rewanżowego spotkania 1/16 finału LE z białoruskim BATE Borysów rzucali na murawę race. Na razie klub został ukarany grzywną w wysokości 60 tys. euro.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy