Reklama

Reklama

LE. Dynamo Kijów - FK Partizan 4-1. Cały mecz Tomasza Kędziory

W ostatnim meczu grupy B Ligi Europejskiej Dynamo Kijów pokonało 4-1 (3-1) FK Partizan. Oba stołeczne zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/16 finału rozgrywek, toteż stawką czwartkowej konfrontacji było pierwsze miejsce. Pełne spotkanie na prawej stronie defensywy gospodarzy zanotował Tomasz Kędziora.

W pełni klarowna przed ostatnią kolejką była sytuacja w grupie B. Na czele znajdowało się Dynamo Kijów z dziesięcioma punktami, a dalej był FK Partizan z ośmioma. Trzecie miejsce zajmował zespół Skenderbeu Korcza. Ostatni BSC Young Boys z trzema remisami i dwiema porażkami nie walczył już o nic.

Terminarz ułożył się tak, że o zwycięstwo w grupie w ostatniej serii spotkań rywalizowały ze sobą Dynamo i Partizan. Ukraińcy jednak dosyć szybko wybili przeciwnikom ochotę do gry. Najpierw, w 6. minucie, przy kontrataku Junior Moraes oddał strzał zza pola karnego, który wybronił Vladimir Stojković. Wobec dobitki Mykoły Moroziuka był już bezradny.

Reklama

Można się zastanawiać co by było, gdyby Everton Luiz kilka chwil wcześniej swój strzał zza szesnastki skierował do siatki gospodarzy, a nie w poprzeczkę.

Następne dwa ciosy kijowianie zadali mniej więcej po pół godziny gry, gdy dwukrotnie Moraes wszedł z piłką do bramki Partizana po podaniu Moroziuka. Jeszcze przed przerwą serbskiej jedenastce udało się częściowo wrócić. Tuż przed gwizdkiem na przerwę faulowany w polu karnym był Seydouba Soumah. Sędziujący to spotkanie Paweł Gil bez wahania wskazał ja "wapno". Stały fragment dość pewnie wykorzystał Marko Jevtović.

Po wznowieniu gry padła tylko jedna bramka. Wiktor Cygankow wpadł w szesnastkę "Grobarich" i został nieprzepisowo zatrzymany wślizgiem przez Nemanję Mileticia. Rzutem karnym rezultat na 4-1 ustalił Moraes, zdobywając od razu hat tricka. 90 minut w barwach ukraińskiego zespołu rozegrał Tomasz Kędziora. Ze względu na uwarunkowania taktyczne, Polak skupił się głównie na zadaniach defensywnych i biorąc pod uwagę wynik, z zadania wywiązał się poprawnie.

W drugim, równoległym meczu Young Boys pokonali u siebie 2-1 (0:0) Skenderbeu. Szwajcarzy trzy punkty zdobyli rzutem na taśmę, po golu w 6. minucie doliczonego czasu i to oni zakończyli zmagania w fazie grupowej na trzeciej pozycji.

Losowanie 1/16 finału odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia. Transmisja od 13.00 w Eurosporcie 1.

Dynamo Kijów - FK Partizan 4-1 (3-1)

1-0 Moroziuk (6.)

2-0 Junior Moraes (28.)

3-0 Junior Moraes (31.)

3-1 Jevtović (45+)

4-1 Junior Moraes (77. rzut karny)

Wyniki i końcowa tabela grupy B Ligi Europejskiej

***

W innym spotkaniu Ligi Europejskiej FC Kopenhaga wygrała z Szeriffem Tyraspol 2-0. Rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Ziguy Badibanga.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL