LE: Belenenses - FC Basel 0-2

Piłkarze FC Basel wygrali na wyjeździe z Belenenses 2-0 (1-0) w meczu grupy I Ligi Europejskiej. W drugim meczu tej grupy Lech Poznań przegrał u siebie z Fiorentiną 0-2 (0-1).

Podopieczni Ursa Fischera objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Sędzia Tamas Bognar podyktował rzut karny po faulu Filipe Ferreiry na Embolo. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Marc Janko.

W 64. minucie bramkarz Belenenses Hugo Ventura skapitulował po raz drugi. Na listę strzelców wpisał się Emobolo.

Dzięki zwycięstwu piłkarze FC Basel są już blisko awansu do 1/16 finału. Szwajcarski klub prowadzi w tabeli grupy I z dorobkiem 9 punktów. Na drugim miejscu jest Fiorentina (6 pkt),a po cztery "oczka" mają na koncie Lech i Belenenses.

Belenenses - FC Basel 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Janko (45. - rzut karny), 0-2 Embolo (64.)