HNK Rijeka - SSC Napoli 1-2 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy

SSC Napoli pokonało na wyjeździe 2-1 chorwackie HNK Rijeka w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 80. minucie.

Liga Europy: zobacz sytuację w grupach

Spotkanie rozpoczęło się w niespodziewany sposób, bowiem już w 13. minucie gospodarzy na prowadzenie pięknym strzałem zza pola karnego wyprowadził Robert Murić. Asystę przy golu zaliczył były napastnik Legii Warszawa Sandro Kulenović.

Bohater Rijeki nie wytrzymał jednak długo na boisku. Już 11 minut po zdobytej bramce musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję.

Napoli odpowiedziało tuż przed przerwą. Dries Mertens wyłożył piłkę Diego Demme, a ten z najbliższej odległości nie mógł chybić.

W 62. minucie meczu było już 2-1 dla Napoli. We własnym polu karnym bardzo niefortunnie interweniował 18-letni Filip Braut. Dwóch piłkarzy gości nie trafiło w piłkę po dośrodkowaniu, a ta odbiła się od nogi niczego niespodziewającego się obrońcy i wpadła do bramki.

10 minut przed końcem na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polski rozgrywający zastąpił Mario Ruia.

Napoli dzięki wygranej objęło prowadzenie w tabeli, ale tyle samo punktów - sześć - mają na koncie AZ Alkmaar oraz Real Sociedad. Rijeka nie ma ani jednego punktu.

HNK Rijeka - SSC Napoli 1-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Murić (13.), 1-1 Demme (43.), 1-2 Braut (62. - gol samobójczy).

Nikola Maksimović
30′ Hrvoje Smolčić
Kalidou Koulibaly45′
62′ (samob.) 44′ 64′ Filip Braut
Silva Duarte Mario Rui80′
Darko Velkovski
Stanislav Lobotka59′
Adam Gnezda Čerin
Matteo Politano22′ 69′
 13′ 24′ Robert Murić
Kostas Manolas
64′ Momčilo Raspopović
Amir Rrahmani
64′ Daniel Štefulj
Tiemoué Bakayoko
Ivan Lepinjica
Fabián Ruiz Pena59′
24′ 64′ Sterling Yatékée