Reklama

Reklama

Hiszpański półfinał w Lidze Europejskiej

Sevilla FC - Valencia CF i Benfica Lizbona - Juventus Turyn - oto pary półfinałowe Ligi Europejskiej. Losowanie odbyło się w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Pary półfinałowe wylosowali sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino i były znakomity włoski piłkarz Ciro Ferrara, który jest ambasadorem finału Ligi Europejskiej.

Pierwsze mecze półfinałowe, których gospodarzami będą Sevilla i Benfica, rozegrane zostaną 24 kwietnia. Natomiast rewanże zaplanowano na 1 maja. Finał Ligi Europejskiej odbędzie się 14 maja na stadionie Juventusu w Turynie.

Awans do finału jest głównym celem "Starej Damy" i jest to jak najbardziej możliwe. Juventus wydaje się być faworytem rywalizacji z Benfiką. Ekipa z Portugalii to jednak ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek (porażka z Chelsea Londyn 1-2) i na pewno łatwo się nie podda.

Reklama

Na pewno w finale LE zagra zespół z Hiszpanii. Zarówno Sevilla jak i Valencia w wiekim stylu awansowały do półfinału. Podopieczni Unaia Emery'ego w rewanżowym meczu rozbili FC Porto 4-1. Niesamowitego wyczynu dokonała Valencia. "Nietoperze" pierwszy mecz ćwierćfinałowy przegrali z FC Basel aż 0-3. W rewanżu na Estadio de Mestalla Valencia wygrała po dogrywce 5-0.

Pary półfinałowe LE (mecze 24 kwietnia i 1 maja):

Sevilla FC - Valencia CF

Benfica Lizbona - Juventus Turyn


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL