Reklama

Reklama

Henning Berg: Jesteśmy dopiero w połowie drogi

Piłkarze Legii Warszawa pokonali w Kijowie Zorię Ługańsk 1-0, co stawia ich w roli zdecydowanych faworytów w rewanżu. Trener wicemistrza Polski Hening Berg zaznaczył jednak, że jego podopieczni są w połowie drogi do upragnionej fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 48. minucie Michał Kucharczyk.

"To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy jedną bramkę, a mogliśmy, a nawet powinniśmy zdobyć ich więcej. Trzeba pochwalić naszą defensywę, a zwłaszcza Duszana Kuciaka, który imponował świetnymi interwencjami" - ocenił Henning Berg.

"Pamiętajmy jednak, że jesteśmy dopiero w połowie drogi do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Czeka nas jeszcze rewanżowe spotkanie w Warszawie i mamy świadomość tego, że nie będzie łatwo. Nie możemy się już jednak doczekać" - dodał szkoleniowiec Legii.

"W tym momencie rzeczywiście jesteśmy w lepszym położeniu niż Zoria, biorąc pod uwagę nasze wyjazdowe zwycięstwo. W piłce nożnej wszystko może się jednak łatwo odwrócić, dlatego musimy zachować czujność i uwagę. Przed nami bardzo dużo pracy, ale wygrana 1-0 to dobra zaliczka" - podkreślił Norweg.

"Uraz Aleksandara Prijovicia nie jest poważny - wygląda na to, że to stłuczenie mięśnia, być może naciągnięcie. "Prijo" grał ostatnio dużo, a nie przygotowywał się z nami do sezonu i nie przepracował z Legią pełnego okresu przygotowawczego. Aleks wygląda coraz lepiej i dopasowuje się do naszego stylu. W niedzielę w meczu z Koroną powinien być gotowy do gry" - zakończył Berg.

Reklama

Wyniki i terminarz 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje