Granada - Manchester United i Dinamo Zagrzeb - Villarreal. Cenne zaliczki przed rewanżami

Manchester United wygrał na wyjeździe z Granadą 2-0, a zespół Villarreal wywiózł skromniejsze, ale nie mniej cenne zwycięstwo 1-0 w starciu z Dinamem Zagrzeb w pierwszych meczach ćwierćfinałowych w Lidze Europy.

Liga Europy
2021-04-08 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Aaron Wan-Bissaka
51′ 54′ Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
Victor Lindeloef
Jesús Vallejo Lázaro
Harry Maguire72′
74′ Carlos Neva Tey
Luke Shaw42′ 46′
Yangel Clemente Herrera Ravelo
Paul Pogba8′ 74′
José Antonio Rodríguez Díaz
Daniel James
75′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Marcus Rashford  31′ 66′
86′ Maxime Gonalons
Scott McTominay40′
Angel Montoro Sanchez
Bruno Miguel Borges Fernandes  90′ (k.)
87′ Roberto Soldado
Mason Greenwood85′
Aarón Escandell Banacloche
Lee Grant
Arnau Fàbrega Mañas
Dean Henderson
74′ Dimitri Foulquier
Alex Nicolao Telles46′
Patricio Nehuen Pérez
Axel Tuanzebe
54′ Germán Sánchez Barahona
Brandon Williams
86′ 89′ Yan Brice Eteki
Juan Mata
75′ Darwin Daniel Machís Marcano
Nemanja Matić74′ 84′
Jorge Molina Vidal
Frederico Rodrigues Santos
87′ Luis Javier Suárez Charris
Donny van de Beek85′

Edinson Cavani66′

Anthony Elanga

Amad Diallo Traoré

Na stadionie w Andaluzji, zanim na dobre można było emocjonować się meczem, doszło do niecodziennego incydentu.

Dlaczego niecodziennego? Wszak mecze, z powodu pandemii koronawirusa, odbywają się bez udziału kibiców. A mimo to, zaraz na początku spotkania, gdy wybijała 6. minuta, na murawę wbiegł zupełnie roznegliżowany mężczyzna - więcej TUTAJ!

Mężczyzna szybko został schwytany i wyprowadzony przez policję, ale sprawa od razu odbiła się głośnym echem w światowych mediach.

Gracze obu zespołów dłużej kazali czekać na prawdziwe emocje, aż przyszła 31. minuta. To, co zrobił obrońca "Czerwonych Diabłów" Victor Lindelof, było prawdziwym majstersztykiem.

12

Defensor gości posłał fantastyczne, kilkudziesięciometrowe podanie za linię obrony gości. Marcus Rashford ruszył w tempo, o spalonym nie było mowy, w biegu zgasił piłkę na prawej nodze, zdobył z nią jeszcze kilka metrów i pewnym strzałem z pola karnego nie dał szans Rui Silvie. Do końca jeszcze próbował naciskać Domingos Duarte, ale straty do snajpera już nie był w stanie nadrobić.

W 89. min, po faulu na Bruno Fernandes, arbiter podyktował rzut karny. Gracz Man Utd wziął sprawy w swoje ręce i z 11. metrów podwyższył prowadzenie, ale przy strzale miał furę szczęścia. Silva już prawie miał piłkę w rękach, ta jednak mu się prześlizgnęła i wturlała za linię bramkową.

Granada CF
0
2
M. Rashford 31'
Bruno Fernandes 90'

W drugim czwartkowym ćwierćfinale na jedynego gola trzeba było czekać jeszcze dłużej, a tuż przed przerwą radowali się piłkarze Villarreal.

Pau Francisco Torres
71′ Joško Gvardiol
Alfonso Pedraza Sag
Arijan Ademi
Daniel Parejo
82′ Lovro Majer
Manuel Trigueros Munoz86′
61′ Kristijan Jakić
Etienne Capoue
Luka Ivanušec
Samuel Chimerenka Chukwueze69′
61′ Iyayi Believe Atiemwen
Gerard Moreno Balagueró  44′ (k.) 76′
82′ Mislav Oršić
Jaume Vicent Costa Jordá
71′ Marin Leovac
Alejandro Baena Rodríguez
82′ Bartol Franjić
Moisés Gómez Bordonado69′
Josip Mišić
Rubén Peña Jiménez86′
82′ Marko Tolić
Yeremi Jesús Pino Santos
61′ Lirim Kastrati
Francisco Alcacer Garcia46′
61′ Bruno Petković
Fernando Niño Rodríguez

Gerard Moreno w polu karnym piłką "nabił" prawą rękę obrońcy, a pechowcem okazał się Kevin Theophile-Catherine.

Arbiter wskazał na "wapno". Futbolówkę na 11. metrze ustawił Moreno i pewnym strzałem zmylił golkipera Dinama, Dominika Livakovicia.