Grad goli w meczu grupowych rywali Legii Warszawa w LE

Starcie Spartaka Moskwa z Leicester City w meczu Ligi Europy stanowiło świetną rozgrzewkę przed wieczornymi meczami Ligi Mistrzów! To było prawdziwe show, okraszone siedmioma golami. Cztery z nich strzelili piłkarze "Lisów", dzięki czemu zainkasowali trzy punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do Legii Warszawa.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa rozgościła się na fotelu lidera tabeli. Rywale musieli wziąć się w garść, by gonić mistrzów Polski. Taki plan mieli zapewne piłkarze Leicester City, lecz środowy mecz nie rozpoczął się po ich myśli.

W 11. minucie Alexander Sobolev uderzył z narożnika pola karnego i cieszył się z gola. Kasper Schmeichel miał w tej sytuacji sporego pecha - rykoszet bowiem kompletnie go zmylił, uniemożliwiając skuteczną interwencję.

Tuż przed przerwą stadion Spartaka znów "eksplodował". W 44. minucie gospodarze wykorzystali fatalną stratę Caglara Soyuncu. Piłkę przejął Victor Moses, dograł ją do niepilnowanego Jordana Larssona i było już 2-0.

Spartak Moskwa - Leicester City: Patson Daka show

Drużyna Spartaka prawdopodobnie myślała już o tym, jak utrzymać po przerwie dwubramkowe prowadzenie. To był błąd. Do akcji wkroczył bowiem nagle Patson Daka, który już przed przerwą zdobył bramkę kontaktową, a w ciągu dziewięciu minut drugiej połowy wyprowadził dwa kolejne skuteczne "ciosy", dzięki czemu "Lisy" cieszyły się z prowadzenia.

Po skompletowaniu hat-tricka Daka wciąż nie miał dość i w 79. minucie - jak się wydawało - dobił rywala, dobrze finalizując błyskotliwą kontrę piłkarzy z Anglii.

Nie był to jednak jeszcze nokaut, a emocje przywrócił drugi gol Soboleva z 86. minuty. Gospodarze nie zdołali już jednak doprowadzić do wyrównania. Ekipa Leicester City zwyciężyła 4-3 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli grupy C Ligi Europy.

Liga Europy
2021-10-20 16:30 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 11366 | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Jonathan Grant Evans82′
33′ Rusłan Litwinow
Ricardo Domingos Barbosa Pereira30′ 59′
Victor Moses
Youri Tielemans65′
 44′ 90′ Carl Henrik Jordan Larsson
Boubakary Soumaré88′
68′ Zielimchan Bakajew
Luke Thomas82′
. Ayrton
James Maddison
68′ Roman Zobnin
Kelechi Promise Iheanacho
 11′, 86′ Aleksandr Sobolew
Timothy Castagne
68′ Michaił Ignatow
Jannik Vestergaard82′
90′ 90′ Aleksandr Łomowicki
Marc Albrighton59′
Stepan Melnikov
Harvey Lewis Barnes
68′ Quincy Anton Promes