Reklama

Reklama

FK Krasnodar - Schalke 0-1 w 3. rundzie Ligi Europejskiej

FK Krasnodar w meczu na szczycie grupy I Ligi Europejskiej przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 0-1. Całe spotkanie w rosyjskiej drużynie rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Choć w Bundeslidze Schalke spisuje się fatalnie (zajmuje trzecie miejsce od końca), to w Lidze Europejskiej nie ma się czego wstydzić. Wygrało dwa pierwsze mecze, a w spotkaniu z FK Krasnodar od początku przeważało.

Już w szóstej minucie z największym trudem uderzenie Maxa Meyera odbił bramkarz gospodarzy, a trzy minuty później uderzenie Jewhena Konoplianki zablokował Jędrzejczyk.

Minutę później przy Ukraińcu zabrakło już któregoś z zawodników Kranodaru. Konoplianka dopadł do odbitej piłki i z linii pola karnego huknął nie do obrony.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale bardzo nieśmiało. Ograniczyli się do dwóch uderzeń Odila Akhmedova, ale z oboma poradziłby sobie nawet początkujący bramkarz.

Ofensywnych akcji próbował też Jędrzejczyk, ale jego dośrodkowania były nieprecyzyjne.

Reklama

Po przerwie Rosjanie próbowali atakować, ale nie mieli pomysłu. Uparli się na dośrodkowania w pole karne, ale w powietrzu na ogół górą był Ralf Faehrmann, bramkarz Schalke.

Krasnodar uderzał też z dystansu, ale wielkiego zagrożenia w ten sposób też nie stwarzał. 

W doliczonym czasie gry doskonała okazję na wyrównanie miał Ricardo Laborde, ale uderzenie zawodnika Krasnodaru złapał Faehrmann.

Spotkanie z trybun obserwował Stanisław Czerczesow, były trener Legii, a teraz selekcjoner reprezentacji Rosji.

Mimo porażki drużyna Jędrzejczyka z 6 punktami zajmuje drugie miejsce w grupie I. Prowadzi Schalke (9 punktów), trzecie jest OGC Nice (3), a czwarte FC Salzburg (0).

FK Krasnodar - Schalke 0-1 (0-1)

Bramka: Konoplianka (10.).

Raport meczowy TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje