FC Zurich - SSC Napoli 1-3 w Lidze Europy. Gol Zielińskiego, asysta Milika

Piotr Zieliński strzelił gola, a Arkadiusz Milik zaliczył asystę i SSC Napoli wygrało na wyjeździe z FC Zurich 3-1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Liga Europejska
2019-02-14 21:00 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 24000 | Arbiter: M. Mazic
P. Zieliński 76'

Kliknij, aby dołączyć do relacji na żywo z meczu FC Zurich - SSC Napoli!

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Rewanż rozegrany zostanie 21 lutego w Neapolu.

Napoli jest wiceliderem Serie A, z kolei FC Zurich dopiero czwartym zespołem w szwajcarskiej ekstraklasie. Już pierwsze minuty potwierdziły, że to nie przypadek, że gospodarze nie wygrali żadnego z trzech poprzednich meczów w Lidze Europy. Miejscowi wyszli na murawę mocno spięci i szybko zaliczyli wtopę, którą wykorzystali faworyci.

Kalidou Koulibaly
25′ Joel Untersee
Faouzi Ghoulam72′ 75′
59′ Hekuran Kryeziu
Jose Callejon  21′
46′ Toni Domgjoni
Marques Loureiro Allan59′
Levan Kharabadze
Fabián Ruiz Pena
66′ Adrian Winter
Piotr Zieliński  76′
80′ Stephen Odey
Arkadiusz Milik
 83′ (k.) Benjamin Kololli
Lorenzo Insigne  12′ 68′
Andris Vanins
David Ospina
Lavdim Zumberi
Vlad Iulian Chiriches
46′ Antonio Marchesano
Elseid Hysaj
Marco Schönbächler
Gianluca Gaetano
Mirlind Kryeziu
Sebastiano Luperto75′
80′ Salim Khelifi
Amadou Diawara59′ 79′
66′ Assan Ceesay
Adam Ounas68′

W 12. minucie bramkarz Yanick Brecher i obrońca Andreas Maxso bawili się piłką w polu karnym i sprezentowali rywalom gola. Milik zabrał futbolówkę bramkarzowi, odegrał na czystą pozycję do Lorenzo Insigne, a ten kopnął do pustej siatki.

Na boisku było widać różnicę klas, co nie oznacza, że piłkarze Napoli grali rewelacyjnie. Tylko w pierwszej połowie zaliczyli sporo błędów, ale rywale byli za słabi, aby wykorzystać choć jeden z nich. Już w 16. minucie okazje zmarnowali Stephen Odey i Benjamin Kololli.

Trzy minuty później z ponad 30 metrów z wolnego mierzył Milik, jednak bramkarz sparował piłkę, a po chwili świetnie interweniował po strzale Insigne. W 21. minucie był jednak bez szans po oskrzydlającej akcji Kevina Malcuita, którą strzałem z siedmiu metrów sfinalizował Jose Callejon.

Milik bardziej rozgrywał piłkę niż polował na gola, a Zieliński ewidentnie szukał go podaniami w polu karnym. Obaj mieli jeszcze po jednej okazji przed przerwą. W 33. minucie "Zielu" główkował z bliska obok słupka, a w 40. minucie "bombę" Milika obronił bramkarz.

Gospodarze próbowali rozpocząć drugą połowę od mocnego uderzenia, ale Kolollemu zupełnie nie wyszedł strzał z dystansu. Zdecydowanie groźniejsza była pierwsza akcja Napoli. Przed szansą stanął Zieliński, ale jego strzał został zablokowany. Polak opanował piłkę i wyłożył na czystą pozycję, ale Callejon zmarnował okazję. Podobnie jak kolejną w 53. minucie, gdy zamiast strzelać tuż zza narożnika pola bramkowego, próbował podawać i rywale zdążyli wrócić.

Napoli przycisnęło i dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Milik, zabrakło mu jednak szczęścia. Podobnie było w przypadku Kalidou Koulibaly'ego, którego główkę z bliska fantastycznie obronił Brecher. Trafił za to Zieliński! Zachował się jak prawdziwy snajper - dostał podanie w polu karnym, zwodem "posadził" dwóch rywali i strzelił z narożnika pola bramkowego.

Gdy piłka trafiła w rękę Nikoli Maksimovicia, sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, którą efektownie w stylu Panenki na gola zamienił Benjamin Kololli. Z kolei w doliczonym czasie gry Napoli uratowała poprzeczka po strzale Kryeziego, a następnie bramkarz po dobitce Salima Khelifiego.

To powinno być przestrogą dla Napoli. Rewanż wcale nie musi być formalnością, jeśli neapolitańczycy zlekceważą rywala.