Reklama

Reklama

FC Midtjylland - Legia Warszawa: polski zespół mocno osłabiony w Danii

Bez Ondreja Dudy, Michała Pazdana i Tomasza Jodłowca Legia Warszawa w środę wyleci do Danii, gdzie dzień później o godz. 19 zmierzy się z tamtejszym FC Midtjylland w 1. kolejce grupy D piłkarskiej Ligi Europejskiej. Cała trójka jest kontuzjowana.

Jodłowiec doznał urazu stawu skokowego w piątkowym meczu ligowym z KGHM Zagłębiem Lubin (2:2). Kontuzja okazała się poważniejsza niż początkowo zakładano. W piątkowym meczu urazu nabawił się także Duda.

Z kolei Pazdan leczy zwichnięty staw łokciowy. Kontuzji nabawił się pod koniec sierpnia w meczu rewanżowym 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z Zorią Ługańsk (3:2). Od dłuższego czasu leczą się natomiast Ivica Vrdoljak, Michał Żyro i Michał Masłowski.

Trener "Wojskowych" Henning Berg zdecydował się natomiast zabrać do Danii nowych graczy: Bośniaka Stojana Vranjesza oraz Macedończyka Ivana Triczkovskiego.

Reklama

Przylot wicemistrzów Polski do portu lotniczego w Karup zaplanowany jest na 13.15. Stamtąd legioniści dojadą do oddalonego o 20 km miasta Herning, gdzie w czwartek zmierzą się z miejscowym FC Midtjylland. Powrót do Warszawy zaplanowany jest na 2 w nocy.

W grupie D Ligi Europejskiej wystąpią też Napoli i FC Brugge.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Zobacz terminarz grupy D Ligi Europejskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL