FC Botosani rywalem Legii Warszawa w 2. rundzie kwalifikacji LE

Legia Warszawa poznała rywala w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Został nim FC Botosani.

Rumuński klub w dwumeczu 1. rundy kwalifikacji wyeliminował FC Cchinwali. Po remisie w pierwszym meczu na własnym stadionie, Botosani wygrało w Gruzji 3-1.

Spotkanie na stadionie Micheila Meschiego w Tbilisi było bardzo nerwowe.

Rumuni objęli prowadzenie już w szóstej minucie po trafieniu Dana Romana. Jakby tego było mało na siedem minut przed końcem pierwszej połowy z boiska wyleciał napastnik gospodarzy Nika Kaczarawa.

Cztery minuty po zmianie stron siły się jednak wyrównały, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Florin Constantin Plămadă.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w czwartek zdobył Roman.

Piłkarze FC Cchinwali jeszcze walczyli, w 65. minucie rzut karny wykorzystał Warłam Kilasonia, ale trzy minuty później wynik ustalił Paul Batin.

Pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej odbędzie się 16 lipca w Warszawie, rewanż tydzień później w Rumunii.