Reklama

Reklama

Eliminacje Ligi Europy. Koronawirus utrudnia rozegranie meczu Maccabi Hajfa - Zeljeznicar

Zaplanowany na czwartek mecz pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy Maccabi Hajfa - Zeljeznicar Sarajewo nie może dojść do skutku w tym terminie. Powodem są przypadki koronawirusa wśród zawodników bośniackiej drużyny.

To już piąty mecz kwalifikacyjny w europejskich pucharach w tym miesiącu, który nie może się odbyć z powodu koronawirusa. Większość z nich zakończyła się walkowerami.

Maccabi Hajfa i Zeljeznicar opublikowały w czwartek oświadczenia, w którym poinformowały, że ich spotkanie zostało przełożone przez izraelskie ministerstwo zdrowia.

Jak oświadczył bośniacki klub, pięciu jego piłkarzy uzyskało pozytywny wynik testów na COVID-19. Badania przeprowadzono w środę - są one obowiązkowe przed meczami organizowanymi przez UEFA podczas pandemii.

Reklama

Dodano, że piłkarze nie wykazują żadnych objawów choroby, a drużyna została zamknięta w hotelu, czekając na decyzję UEFA w sprawie dalszego postępowania.

Zasady UEFA w czasie pandemii dają lokalnym władzom uprawnienia do zarządzania poszczególnymi przypadkami i wstrzymywania rywalizacji. Następnie UEFA podejmuje dalsze decyzje odnośnie takich meczów.

bia/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL