Eliminacje LE: bramka i asysta Kamila Wilczka, klęska Broendby Kopenhaga

Besiktas Stambuł, Rosenborg Trondheim, KRC Genk, Spartak Trnawa oraz Rapid Wiedeń to kolejne drużyny, które zapewniły sobie awans do fazy grupowej Ligi Europy. Nie udało się Broendby Kopenhaga Kamila Wilczka, choć Polak w czwartek zapisał na swoim koncie gola i asystę.

Besiktas Stambuł po remisie w Serbii tym razem rozbił Partizana Belgrad na swoim terenie 3-0, a dwa razy do siatki gości trafił środkowy defensor Pepe. Goście z Bałkanów nie potrafili odpowiedzieć Turkom w żaden sposób i są już poza europejskimi pucharami.

Besiktas Stambuł - Partizan Belgrad 3-0 (2-0)

Bramki: Pepe (37, 69), Oguzhan Ozyakup (45)

pierwszy mecz: 1-1, awans: Besiktas Stambuł.

Broendby Kopenhaga Kamila Wilczka znów zostało rozbite przez pogromców Lecha Poznań - KRC Genk. Na plus możemy naszemu snajperowi zaliczyć gola z 34. minuty meczu - sprytny strzał przy słupku - oraz asystę w minucie 58. Minusem jest nie tylko porażka, ale jej rozmiary w dwumeczu: 9-4. KRC Genk było od duńskiej ekipy zespołem o klasę lepszym.

Broendby Kopenhaga - KRC Genk 2-4 (1-2)

Bramki: Kamil Wilczek (34), Johan Larsson (58) - Rusłan Malinowski (15), Dieumerci Ndongala (33), Sebastian Dewaest (66), Mbwana Samata (87)

pierwszy mecz: 2:5, awans: KRC Genk.

Ciekawie działo się w Macedonii, gdzie po porażce 1-3 w pierwszym meczu miejscowa Szkendija starała się odrabiać straty. I pewnie ta sztuka by się udała, gdyby miejscowi wykorzystali dwa rzuty karne. Oba zmarnowali, aż Rosenborg zadał dwa ciosy i przypieczętował awans do fazy grupowej LE.

Szkendija Tetowo - Rosenborg Trondheim 0-2 (0-0)
Bramki: Even Hovland (67), Tore Reginiussen (84)

pierwszy mecz: 1-3, awans: Rosenborg Trondheim.

Austriacy z Rapidu Wiedeń w Bukareszcie grali z przewagą dwóch goli z pierwszego meczu i nim upłynęło 45 minut roztrwonili zapas bramek i drżeli o awans. W drugiej połowie udało im się zdobyć gola kontaktowego, ale FCSB nie rezygnowało z walki i potrzebowało raptem jednego trafienia, by doprowadzić do dogrywki.

FCSB - Rapid Wiedeń 2-1 (2-0)

Bramki: Harlem-Eddy Gnohere (12), Mihai Roman (45) - Mario Sonnleitner (63)

pierwszy mecz: 1-3, awans: Rapid Wiedeń.

Słowacki Spartak Trnawa zremisował u siebie 1-1 ze słoweńską Olimpią Ljubljana, a ponieważ wygrał 2-0 starcie rozegrane w stolicy Słowenii, wziął awans do fazy grupowej.

Spartak Trnawa - Olimpia Ljubljana 1-1 (1-1)
Bramki: Boris Godal (12) - Nik Kapun (42)

pierwszy mecz: 2-0, awans: Spartak Trnawa.

Dowiedz się więcej na temat: liga europy