Reklama

Reklama

Eliminacje LE: błysk Niklasa Bendtnera, zwycięstwo Glasgow Rangers

Rosenborg Trondheim i Glasgow Rangers są bliżej gry w fazie grupowej Ligi Europejskiej po pierwszych meczach IV rundy kwalifikacji. Z kolei Girondins Bordeaux tylko zremisowało w Belgii i o awans będzie musiało bić się na swoim terenie. Igor Lewczuk w czwartek rozegrał całe spotkanie w barwach Żyrondystów.

Pogromcy Jagiellonii Białystok z KAA Gent nie potrafili na swoim terenie sforsować defensywy Żyrondystów, a ci wcale nie kwapili się, by rywalom nastrzelać na ich terenie i w pierwszym starciu o LE w Belgii padł remis 0-0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Bordeaux. Igor Lewczuk w ekipie gości zagrał pełne 90 minut.

KAA Gent - Girondins Bordeaux 0-0

Connor Goldson dał prowadzenie szkockim Rangersom w starciu z FK Ufa i długo ekipa ze stolicy broniła skromnej zaliczki w starciu z rosyjską ekipą. Długo i skutecznie, bo bezradna Ufa nie była w stanie odpowiedzieć, a gdyby rywale strzelali celniej, przegrałaby 3-4 golami. A tak, do Rosji wraca z misją odrobienia jednej bramki i kwestia awansu wcale nie jest rozstrzygnięta.

Reklama

Glasgow Rangers - FK Ufa 1-0 (1-0)

Bramka: Connor Goldson (41)

Norwegowie z Rosenborga Trondheim do przerwy znokautowali trzema golami Szkendiję Tetowo, a bramkę i asystę zapisał na swoim koncie niesforny Nilklas Bendtner. Po zmianie stron Rosenborg zdecydowanie spuścił z tonu, za to goście z Macedonii trafili w 76. minucie za sprawą Juniora i jeszcze nie stracili całkiem nadziei na awans. Rewanż zagrają na swoim terenie.  

Rosenborg Trondheim - Szkendija Tetowo 3-1 (3-0)

Bramki: Issam Jebali (11), Niklas Bendtner (15), Jonathan Levi (44) - Junior (76)

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane w czwartek 30 sierpnia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL