El. LE. Atromitos wygrał mecz potencjalnych rywali Legii

Atromitos Ateny wygrał na wyjeździe ze słowackim DAC 1904 Dunajska Streda 2-1 w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Rewanż za tydzień. Zwycięzca dwumeczu spotka się w kolejnej rundzie z lepszym z pary Legia Warszawa - KuPS Kuopio.

Wynik meczu na Słowacji został ustalony już do przerwy. Bramki dla greckiego zespołu zdobyli Argentyńczyk Javier Horacio Umbides (w 20. minucie) i Giorgos Manousos (43.), a gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Węgra Kristophera Vidy w 35. minucie na 1-1.

Piłkarzem Atromitosu jest Dawid Kort, były gracz m.in. Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. W czwartek siedział na ławce rezerwowych.

Słowacki zespół w 1. rundzie kwalifikacji LE wyeliminował Cracovię. U siebie zremisował 1-1, a w Krakowie 2-2 po dogrywce i awansował dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe.

Dowiedz się więcej na temat: DAC Dunajska Streda