Reklama

Reklama

Dynamo Moskwa wykluczone z Ligi Europejskiej

Dynamo Moskwa nie zagra w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Rosyjski klub został ukarany za złamanie zasad Finansowego Fair Play.

Dynamo więcej wydawało niż zarabiało w 2012, 2013 i 2014 roku.

"Nie mogę powiedzieć, żeby decyzja UEFA była dla nas wielkim zaskoczeniem" - przyznał prezydent klubu Borys Rotenberg, dodając, że nie wątpi w to, iż za rok Dynamo znów walczyć będzie w europejskich pucharach.

Wszystko wskazuje na to, że miejsce Dynama w Lidze Europejskiej zajmie Rubin Kazań, który zajął piąte miejsce na finiszu rosyjskiej ekstraklasy, jedno "oczko" niżej niż zespół z Moskwy. Potwierdzenia od UEFA jednak jeszcze nie ma.

Rosyjski klub poinformował, że zdecydował się na "bolesne kroki", aby zmniejszyć wydatki. "Nie zakontraktowaliśmy żadnego nowego piłkarza w zimowym okienku transferowym i to odbiło się w naszych wynikach w rundzie wiosennej. Równocześnie zwróciliśmy większą uwagę na naszych własnych wychowanków" - przekonywał Rotenberg.

Reklama

Dynamo jest jedynym klubem wykluczonym z europejskich pucharów w tym roku z powodu złamania Finansowego Fair Play. Dziesięć innych klubów, w tym aż siedem z Rosji, zaakceptowało w ubiegłym miesiącu inne różne kary nałożone na nie przez UEFA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje