Dynamo Kijów - Villarreal FC 0-2 w 1/8 finału Ligi Europy

Dynamo Kijów przegrało z Villarreal FC 0-2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. W zespole gospodarzy 84 minuty rozegrał reprezentant Polski, Tomasz Kędziora.

Liga Europy
2021-03-11 18:55 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 12751 | Arbiter: Michael Oliver
Dynamo Kijów
Villarreal CF
0
2
Pau Torres 30'
Albiol 52'

Wbrew pozorom wskazanie faworyta tego spotkania nie należało do zadań łatwych. Bukmacherzy zwiastowali wprawdzie triumf ekipy hiszpańskiej, ale w tym sezonie to przecież Dynamo rywalizowało w fazie grupowej Ligi Mistrzów. I z tych elitarnych rozgrywek, zajmując trzecie miejsce w grupie, awansowało do fazy pucharowej Ligi Europy.

Tyle że w roli gospodarza kijowianie już w Champions League radzili sobie słabiej niż średnio. Po porażkach z Juventusem Turyn (0-2) i Barceloną (0-4) przyszło skromne zwycięstwo nad Ferencvaroszem. A w 1/16 finału LE domowe starcie z FC Brugge zakończyło się remisem 1-1.

Tym razem zespół z Tomaszem Kędziorą w składzie dotrzymywał kroku rywalom tylko do 30. minuty. Wtedy to - po zagraniu wzdłuż linii bramkowej Gerarda Moreno - Pau Torres wepchnął piłkę do siatki wślizgiem z kilku metrów i zrobiło się 0-1.

Wynik spotkania w 52.minucie ustalił Raul Albiol. Strzał głową z pięciu metrów Gerarda Moreno bramkarz Dynama, George Buschan, zdołał odbić przed siebie, ale wobec dobitki kapitana Villarrealu był już bezradny.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gospodarze nie mieli prawa marzyć o sukcesie, skoro w całym meczu oddali ledwie jeden celny strzał. Rewanż w Hiszpanii, zaplanowany na 18 marca, wydaje się formalnością.

Dynamo Kijów - Villarreal FC 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Pau Torres (30.), 0-2 Raul Albiol (52.)

Gerónimo Rulli
84′ Tomasz Karol Kędziora
Alfonso Pedraza Sag24′
9′ 68′ Serhiej Sydorczuk
Manuel Trigueros Munoz85′
Wiktor Cygankow
Daniel Parejo
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Etienne Capoue65′
68′ Mykola Shaparenko
Filip Jörgensen
84′ Ołeksandr Karawajew
Jaume Vicent Costa Jordá84′
Oleksandr Tymchyk
Pervis Josué Estupinán Tenorio
68′ Oleksandr Andrievskyi
Yeremi Jesús Pino Santos
68′ Volodymyr Shepelev