Benfica Lizbona - Arsenal Londyn 1-1 i Granada CF - SSC Napoli 2-0 w 1/16 finału Ligi Europy

Benfica Lizbona zremisowała z Arsenalem Londyn 1-1, a Granada pokonała SSC Napoli 2-0 w 1/16 finału Ligi Europy. Piotr Zieliński zaliczył w zespole z Neapolu 45 minut, ale nie zdołał pomóc drużynie, która dwubramkową stratę musiała odrabiać już po 21 minutach.

B. Saka 57'

W najciekawiej zapowiadającym się meczu wieczornej tury zmagań Benfica mierzyła się z Arsenalem. Z uwagi na pandemię koronawirusa spotkanie rozegrano w Rzymie. Faworyt? Brak jednoznacznych wskazań.

Polscy kibice doskonale pamiętają ekipę z Lizbony z gier grupowych. Podopieczni Jorge'a Jesusa dali srogą lekcję Lechowi Poznań, aplikując mu w sumie aż osiem bramek.

Londyńczycy nie pozwolili rywalom na tak wiele, ale to oni musieli gonić wynik. W 55. minucie wynik pewnym strzałem z rzutu karnego otworzył bowiem Pizzi. Benfica z prowadzenia cieszyła się jednak niespełna dwie minuty. Koronkową akcję "Kanonierów" uderzeniem z pola bramkowego sfinalizował Bukayo Saka.

Arsenal mógł wracać do domu ze zwycięstwem, ale jeszcze w pierwszej odsłonie stuprocentowej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang.

Benfica Lizbona - Arsenal Londyn 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Pizzi (55. karny), 1-1 Saka (57.)

Bernd Leno
85′ Lucas Verissimo da Silva
Alves Soares Cedric64′
 55′ (k.) 64′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Daniel Ceballos Fernández90′
Alex Grimaldo
Bukayo Saka  57′
77′ Adel Taarabt
Emile Smith Rowe77′
Julian Weigl
Granit Xhaka
46′ Gian-Luca Waldschmidt
Martin Ødegaard90′
64′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Pablo Marí Villar
77′ Gabriel Appelt Pires
Kieran Tierney64′
Franco Emanuel Cervi
Mohamed Naser Elsayed Elneny90′
Pedro Victor Delmino da Silva
Alexandre Lacazette
85′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Gabriel Teodoro Martinelli Silva77′
46′ Silva Rafa
Edward Nketiah
64′ Éverton Sousa Soares
Nicolas Pépé77′
64′ Haris Seferović

Granada CF - SSC Napoli 2-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Herrera (19.), 2-0 Kenedy (21.)

Potyczkę Granady z Napoli dwaj Polacy w ekipie gości rozpoczęli na ławce rezerwowych - Piotr Zieliński oraz bramkarz Hubert Idasiak. Ten drugi pojawił się w meczowej kadrze z uwagi na absencję Davida Ospiny.

"Zielu" wszedł na murawę zaraz po przerwie, ale cały jego dorobek to żółty kartonik. Włoska drużyna bez powodzenia szukała już wtedy bramki kontaktowej. Jeszcze w pierwszej odsłonie otrzymała bowiem dwa ciosy w na przestrzeni dwóch minut.

Najpierw fatalnie interweniował w bramce Alex Meret po strzale głową Yangela Herrery, a następnie szybko wyprowadzony atak strzałem bez przyjęcia w długi róg zakończył Kenedy. Jak się później okazało, to trafienie ustaliło wynik spotkania.

Porażka Napoli na nowo wznieciła spekulacje na temat rychłego pożegnania z klubem trenera Gennaro Gattuso.

Liga Europy
2021-02-18 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Arbiter: Sergey Karasev
SSC Napoli
77′ Rui Tiago Dantas da Silva
Alex Meret
38′ Dimitri Foulquier
Giovanni Di Lorenzo27′
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
Amir Rrahmani
23′ Jesús Vallejo Lázaro
Nikola Maksimović
78′ Carlos Neva Tey
Silva Duarte Mario Rui90′
 19′ Yangel Clemente Herrera Ravelo
Fabián Ruiz Pena
90′ Angel Montoro Sanchez
Eljif Elmas25′
78′ Maxime Gonalons
Stanislav Lobotka64′
 21′ 70′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Matteo Politano46′
Jorge Molina Vidal
Victor James Osimhen
70′ Darwin Daniel Machís Marcano
Lorenzo Insigne79′
Aarón Escandell Banacloche
Nikita Contini Baranovsky
Arnau Fàbrega Mañas
Hubert Dawid Idasiak
78′ 86′ Víctor David Díaz Miguel
Davide Costanzo
Patricio Nehuen Pérez
Karim Zedadka
23′ Germán Sánchez Barahona
Tiemoué Bakayoko64′
78′ 90′ Yan Brice Eteki
Valerio Labriola
70′ José Antonio Rodríguez Díaz
Piotr Zieliński46′ 83′
Ismael Ruiz Sánchez
Antonio Cioffi
70′ Alberto Soro Álvarez