AZ Alkmaar - SSC Napoli 1-1 w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy SSC Napoli zremisowało na wyjeździe z AZ Alkmaar 1-1. Tym samym "Azzurri" nie zapewnili sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej, o który - podobnie jak holenderski klub - powalczą w ostatniej kolejce. Piotr Zieliński rozegrał 61 minut.

Napoli objęło prowadzenie już w szóstej minucie. Giovanni Di Lorenzo dograł piłkę w pole karne z prawej strony, a stojący pięć metrów od bramki Dries Mertens tylko dołożył nogę i mógł cieszyć się z trafienia.

W 19. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Zakaria Aboukhla, lecz jego uderzenie z kilkunastu metrów obronił David Ospina.

Dużo lepszą skutecznością popisał się już po zmianie stron Bruno Martins Indi. W 54. minucie 28-latek wykorzystał strzał z powietrza Teuna Koopmeinersa po rzucie rożnym i przecinając tor lotu piłki wpakował ją do siatki.

Pięć minut później Koopmeiners stanął oko w oko z Ospiną przy rzucie karnym. Uderzył w swoją prawą stronę, lecz Kolumbijczyk wyczuł jego intencje i sparował futbolówkę na słupek. Mecz skończył się remisem 1-1.

Po pięciu kolejkach Napoli jest liderem grupy F, mając na koncie 10 punktów. Real Sociedad i AZ Alkmaar zgromadziły po osiem punktów.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl. Kliknij!