Reklama

Reklama

Athletic Bilbao – Spartak Moskwa. Bilans strat, zatrzymany Polak

Dziewięć osób, w tym jeden Polak, zostało zatrzymanych w czwartek wieczorem po zamieszkach w Bilbao koło stadionu San Mames z udziałem kibiców miejscowego Athletiku i Spartaka Moskwa. Obie drużyny grały w Lidze Europy.

Starcia zakończyły się tragicznie, jeden z hiszpańskich policjantów miał zawał serca. Nie udało się go uratować. Miał 51 lat.

Reklama

O tym, że w zajściach, które wyglądały bardzo poważnie uczestniczył również Polak poinformowały władze po najnowszym bilansie strat. Oprócz niego zatrzymano również pięciu Basków i trzech Rosjan. Zarzuty? Zakłócanie porządku publicznego, udział w bójce i atak na służby porządkowe. Stacja Antena3 twierdzi, że Polak (choć nie wiadomo, czy to ten sam) miał złamany nos, ale przekonał lekarzy w szpitalu, że woli operację w kraju...

Ostatnie informacje wskazują, że rannych zostało czterech rosyjskich pseudokibiców i pięciu policjantów.

Zamieszki zaczęły się wówczas, gdy pod stadion przyszli Rosjanie, a Baskowie... wyszli im na spotkanie. Z obu stron poleciały niebezpieczne przedmioty, nagle zrobiło się bardzo gorąco. Policja dopiero z czasem opanowała sytuację.

RP

Zobacz wyniki w Lidze Europejskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama