AS Roma - Szachtar Donieck 3-0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy

AS Roma wysoko, bo 3-0 pokonała Szachtar Donieck w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Włoski klub jest o krok od awansu do ćwierćfinału.

Liga Europy: zobacz zestaw par

W starciu 1/8 finału Ligi Europy spotkały się drużyny z bogatym doświadczeniem z Ligi Mistrzów. Romy w tym roku zabrakło w Champions League, za to Szachtar otarł się o awans do fazy pucharowej LM. W fazie grupowej potrafił nawet dwukrotnie pokonać Real Madryt, ale do awansu zabrakło lepszej postawy w starciach z Borussią Moenchengladbach. W dwumeczu ukraiński zespół przegrał aż 0-10!

W dzisiejszym spotkaniu Szachtar przypominał swoją wersję właśnie z meczów z Borussią, a nie zwycięskich pojedynków z Realem Madryt. Jeszcze przed przerwą Roma w dość łatwy sposób wyszła na prowadzenie. Pedro prostopadłym podaniem odnalazł w polu karnym Lorenzo Pellegriniego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza w dogodnej sytuacji.

Druga bramka dla Romy padła w 73. minucie. Piękna indywidualną akcją popisał się Stephan El Shaarawy - skrzydłowy wbiegł z piłką między dwóch obrońców, po czym elegancko podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem.

Chwilę później było już 3-0 dla gospodarzy. Po rzucie rożnym najwyżej w powietrze wybił się Gianluca Mancini i strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Taki wynik sprawia, że Szachtar przed rewanżem jest w bardzo trudnym położeniu.

AS Roma - Szachtar Donieck 3-0  (1-0)

Bramki: 1-0 Pellegrini (23.), 2-0 El Shaarawy (73.), 3-0 Mancini (77.).

Liga Europy
2021-03-11 21:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias

Anatolii Trubin
 77′ 83′ Gianluca Mancini
Domilson Cordeiro dos Santos
55′ Marash Kumbulla
Vitor Eduardo da Silva Matos
Bryan Cristante
Mykola Matvienko
79′ Amadou Diawara
. Ismaily
Rick Karsdorp
. Marlos88′
 23′ 78′ Lorenzo Pellegrini
Mateus Cardoso Lemos Martins87′
62′ Rodriguez Pedro
. Taison74′ 79′
78′ Leonardo Spinazzola
Maycon de Andrade Barberan73′
Gonzalo Villar del Fraile
Alan Patrick Lourenço58′ 79′
35′ Henrich Mchitarjan
Valerii Bondar
79′ Roger Ibanez da Silva
Viktor Kornienko
78′ Bruno Peres
Jewhen Konoplianka87′
62′  73′ Stephan El Shaarawy
Marcos Antonio Silva Santos88′
35′ Borja Mayoral Moya
Manor Solomon79′
78′ Carles Pérez Sayol