Arsenal Londyn - Benfica Lizbona 3-2 w 1/16 finału Ligi Europy

Arsenal Londyn wygrał z Benficą Lizbona 3-2 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył bezapelacyjny bohater spotkania Pierre-Emerick Aubameyang w 87. minucie. Było to trafienie na wagę awansu "Kanonierów".

Rafa Silva 61'

Po remisie 1-1 w Lizbonie faworytem rewanżu pozostawał Arsenal. Gościom nie odbierano jednak szans. Podkreślano fakt, że drużyna była budowana z myślą o dobrym wyniku w Lidze Mistrzów, a w Lidze Europy gra niejako "za karę".

Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang. Idealnie wystartował do prostopadłego podania w pole karne, stanął oko w oko z Heltonem Leite i strzałem bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce.

Wyrównał tuż przed gwizdkiem na przerwę Diogo Goncalves, popisując się fenomenalnym uderzeniem w samo okienko z rzutu wolnego. Stojący w bramce Arsenalu Bernd Leno nie miał nic do powiedzenia.

W 50. minucie Aubameyang znów pokonał Leite, ale po analizie VAR arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Po godzinie gry fatalny błąd popełnił Dani Ceballos, który zbyt krótko zagrał piłkę głową do Leno. Z prezentu skorzystał Rafa Silva. Dopadł do futbolówki, minął niemieckiego golkipera i zrobiło się 1-2!

Portugalska ekipa nie cieszyła się jednak z prowadzenia długo. Kilka minut później precyzyjnym strzałem przy słupku wyrównał Kieran Tierney. A na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry decydujący cios zadał strzałem głową Aubemayang. W ten sposób pogromcy Lecha Poznań w fazie grupowej LE pożegnali się z rozgrywkami.

Arsenal Londyn - Benfica Lizbona 3-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Aubameyang (21.), 1-1 Diogo Goncalves (43.), 1-2 Rafa Silva (61.), 2-2 Tierney (67.), 3-2 Aubameyang (87.)

Helton Brant Aleixo Leite
78′ Héctor Bellerín
Lucas Verissimo da Silva
. David Luiz
Jan Vertonghen
Gabriel dos Santos Magalhães
Nicolas Otamendi
 67′ Kieran Tierney
Diogo António Cupido Gonçalves  43′
63′ Daniel Ceballos Fernández
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi58′
90′ Bukayo Saka
Alex Grimaldo85′
63′ Emile Smith Rowe
Adel Taarabt5′ 58′
Granit Xhaka
Julian Weigl90′
90′ Martin Ødegaard
Silva Rafa  61′
 21′, 87′ Pierre-Emerick Aubameyang
Gilberto
90′ Calum Chambers
Nuno Albertino Varela Tavares85′
Pablo Marí Villar
Gabriel Appelt Pires58′
90′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Franco Emanuel Cervi
63′ Thomas Teye Partey
Pedro Victor Delmino da Silva
78′ Alexandre Lacazette