Reklama

Reklama

Arkadiusz Milik nie zagra przeciwko Fenerbahce Stambuł

Kontuzja Arkadiusza Milika okazała się poważniejsza niż pierwotnie zakładano. Polski napastnik Ajaksu Amsterdam nie zagra przeciwko Fenerbahce Stambuł w czwartkowym meczu w Lidze Europejskiej.

Ostatnim oficjalnym meczem Arkadiusz Milika był więc występ przeciwko Szkocji w Glasgow (2-2). Napastnik w trakcie spotkania musiał jednak zejść z boiska, bo doznał kontuzji mięśni brzucha. Milik nie mógł też wystąpić w kolejnym meczu- przeciwko Irlandii w Warszawie - po którym świętowaliśmy awans do Euro 2016.

Już po spotkaniu w Szkocji napastnik czuł, że jego przerwa w grze może trochę potrwać. - Mogłem biegać tylko na 80 procent, nie miało to sensu i poprosiłem o zmianę - mówił w rozmowie z Interią.

Milik wrócił do klubu, ale lekarze Ajaksu zdecydowali, że nie zagra przeciwko Heraclesowi Almeo. Polski napastnik nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Miał być gotowy na czwartkowe starcie przeciwko Fenerbahce Stambuł w Lidze Europejskiej, ale oficjalna strona klubowa informuje, że wciąż nie będzie gotowy. Frank de Boer wybrał kadrę na to spotkanie, a wśród jego wybrańców nie ma Milika.

Dla napastnika reprezentacji to cios, bo na meczu w Stambule ma być skaut słynnej Barcelony. Wśród graczy, których miał obserwować, znajdował się też Milik.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa przerwa w grze napastnika, który w eliminacjach do Euro 2016 tworzył znakomity duet z Robertem Lewandowskim i zdobył sześć bramek.

W tym sezonie Milik jest podstawowym graczem Ajaksu Amsterdam. W ośmiu meczach strzelił trzy gole.

Kadra Ajaksu na mecz z Fenerbahce: Cillessen, van Rhijn, Veltman, van der Hoorn, Heitinga, Bazoer, Fischer, Sinkgraven, Klaassen, Younes, Schoene, El Ghazi, Riedewald, Tete, Onana, Viergever, Gudelj, Boer, Dijks.

Reklama

Reklama

Reklama