AC Milan - Crvena Zvezda Belgrad 1-1 w 1/16 finału Ligi Europy

AC Milan zremisował 1-1 z Crveną Zvezdą Belgrad w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. O awansie Rossonerich zadecydowało pierwsze spotkanie, w którym zdobyli dwie bramki na obcym terenie. Ekipa z Belgradu znalazła się za burtą, mimo że wciąż pozostaje w tym sezonie niepokonana.

E. Ben Nabouhane 24'

Milan liczył na rozstrzygnięcie kwestii awansu już w pierwszej konfrontacji. W Serbii nie zdołał jednak wygrać, mimo że dwukrotnie obejmował prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

W rewanżu Rossoneri otworzyli wynik spotkania już w 9. minucie. Ręką we własnym polu karnym zagrał Marko Gobeljić. Arbiter początkowo nie zareagował, ale ostatecznie zdecydował się na analizę VAR i podyktował "jedenastkę". Jej niezawodnym egzekutorem okazał się Franck Kessie.

Mediolańczycy nie schodzili jednak na przerwę z przewagą bramkową. Jeszcze przed upływem półgodziny gry wyrównał El Fardou Ben. Wpadł w pole karne Milanu i nic nie robiąc sobie z asysty defensora, płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce tuż przy słupku.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wcześniej ten sam zawodnik trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Lepiej ustawiony celownik miał Zlatan Ibrahimović, który pojawił się na murawie po przerwie. W 74. minucie trafił do siatki, jednak sędzia gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną.

Wtedy goście grali już w dziesiątkę. Cztery minuty wcześniej drugą żółta kartkę zobaczył Gobeljić - antybohater wieczoru - i powędrował przed czasem do szatni.

Grająca w osłabieniu ekipa z Belgradu nie była już w stanie zrobić krzywdy wyżej notowanemu rywalowi. Dwie bramki zdobyte na obcym terenie zadecydowały o awansie do 1/8 finału Milanu.

AC Milan - Crvena Zvezda Belgrad 1-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Kessie (9. karny), 1-1 El Fardou Ben (24.)

Milan Borjan
66′ Davide Calabria
Sékou Junior Sanogo
66′ Samuel Castillejo Azuaga
El Fardou Mohamed Ben Nabouhane  24′ 69′
Hakan Calhanoglu
Mirko Ivanić84′
 9′ (k.) Franck Yannick Kessié
Slavoljub Srnić45′ 46′
46′ Rade Krunić
Guélor Kanga Kaku69′
46′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Filippo Falco69′
66′ Theo Bernard François Hernández
Željko Gavrić
Pierre Kalulu Kyatengwa
Aleksandar Katai69′
Simon Kjaer
Veljko Nikolić84′
66′ Alexis Saelemaekers
Njegoš Petrović46′
Sandro Tonali
Nikola Krstović
Brahim Abdelkader Díaz
Milan Pavkov72′
46′ 63′ Zlatan Ibrahimovic