AC Milan - Celtic Glasgow 4-2 w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy

Szalone spotkanie na San Siro! AC Milan po kwadransie przegrywał już 0-2, by wygrać 4-2 ze szkockim Celtikiem Glasgow. W końcówce meczu na boisku w zespole gości pojawił się Patryk Klimala.

Liga Europy: sprawdź szczegóły

Początek spotkania był mocno sensacyjny - walczący o awans Milan po kwadransie przegrywał już 0-2 z Celtikiem. A trzeba wspomnieć, że szkocka drużyna w poprzednich czterech meczach zdobyła tylko jeden punkt!

Już w 7. minucie jeden z pomocników Milanu koszmarnie stracił piłkę na 16 m przed swoją bramką. Bez litości wykorzystał to Tom Rogić, pokonując bramkarza. W 14. minucie było już 2-0, gdy Odsonne Edouard efektowną podcinką podwyższył wynik meczu.

Milan natychmiast wziął się do roboty i między 24. a 26. zdobył dwie bramki, wyrównując stan spotkania! Najpierw z rzutu wolnego cudownie przymierzył Hakan Calhanoglu, później w zamieszaniu pod polem karnym przytomnie odnalazł się Samu Castijello.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

W 50. minucie bardzo ładną bramkę na 3-2 dla Milanu zdobył Jesn Hauge. 21-letni norweski napastnik w świetnym stylu ściął z lewego skrzydła w pole karne, minął dwóch obrońców i plasowanym strzałem umieścił piłkę w dalszym narożniku bramki.

W końcówce meczu Hauge do bramki dorzucił jeszcze asystę. Po jego podaniu sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Brahim Diaz, ustalając wynik spotkania na 4-2.

Na ostatnie cztery minuty na placu gry w drużynie Celticu pojawił się Patryk Klimala. Polski napastnik nie ma zbyt wysokich notowań w szkockim klubie - dotychczas w 19 spotkaniach zdobył tylko trzy bramki.

AC Milan - Celtic Glasgow 4-2 (2-2)

Bramki: 0-1 Rogić (7.), 0-2 Edouard (14.), 1-2 Calhanoglu (24.), 2-2 Castijello (26.), 3-2 Hauge (50.), 4-2 Diaz (82.).

Liga Europy
2020-12-03 18:55 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea

Hatem Abd Elhamed
11′ Simon Kjaer
Nir Bitton
Matteo Gabbia
Kristoffer Vassbakk Ajer
Theo Bernard François Hernández
Diego Sebastián Laxalt Suárez
61′ Franck Yannick Kessié
Scott Brown75′ 78′
 26′ Samuel Castillejo Azuaga
Jeremie Agyekum Frimpong
 50′ Jens Petter Hauge
Ryan Christie23′ 86′
46′ Rade Krunić
Callum William McGregor
 24′ 61′ Hakan Calhanoglu
Tomas Petar Rogić  7′ 67′ 67′
83′ Ante Rebić
Stephen Welsh
11′ Alessio Romagnoli
Ewan Henderson
61′ Ismael Bennacer
Jules Olivier Ntcham67′
Alexis Saelemaekers
Ismaila Wafougossani Soro78′
46′ Sandro Tonali
Albian Afrim Ajeti
61′  82′ Brahim Abdelkader Díaz