Reklama

Reklama

70 kiboli Śląska Wrocław zatrzymanych w Niemczech

Niemiecka policja zatrzymała siedemdziesięciu pseudokibiców Śląska Wrocław przed wczorajszym meczem z Hannoverem. Większość z nich została zawrócona do Polski. Część jednak usłyszy w Niemczech zarzuty - informuje RMF.

Grupa około dwudziestu stadionowych chuliganów, która w Hanowerze zorganizowała sobie na jednej z niemieckich stacji benzynowych tzw. promocję, usłyszy zarzut przywłaszczenia mienia. Promocją w żargonie kibiców nazywa się po prostu kradzież; kibole wchodzą do sklepu i biorą sobie co chcą z półek, tak jakby to było za darmo; w promocji. Tym razem pseudokibice zabrali piwo. Interweniowała policja, a bandyci zostali zatrzymali.

Druga grupa kiboli została zatrzymana tuż za granicą polsko-niemiecką. U kilkudziesięciu pasażerów autobusu i dwóch busów znaleziono maczety, pałki, kominiarki i noże. Policjanci odesłali ich z powrotem do kraju.

Reklama

Wczoraj piłkarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z niemieckim zespołem Hannover 96 1-5 (1-2) w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie mistrzowie Polski przegrali 3-5. To oznacza, że piłkarze z Wrocławia nie awansowali do fazy grupowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy