6. kolejka Ligi Europejskiej: VfL Wolfsburg - AS Saint-Etienne 1-0 (0-0)

12 grudnia na VOLKSWAGEN ARENA odbyło się spotkanie 6. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vfl Wolfsburg 1-0. Na stadionie zasiadło 10 802 widzów.

Liga Europy
2019-12-12 21:00 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 10802 | Arbiter: P. Tierney
VfL Wolfsburg
AS Saint-Etienne
1
0
Paulo Otávio 52'

Jedenastka AS Saint-Etienne przed meczem zajmowała 36. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Beriča z AS Saint-Etienne, a w 24. minucie Kevina Mbabu z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna AS Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana Aholou wszedł Franck Honorat.

Jedynego gola meczu strzelił Paulo Otávio dla zespołu Vfl Wolfsburg. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Josip Brekalo.

W 55. minucie Romain Hamouma został zmieniony przez Bilala Benkhedima. Po chwili trener Vfl Wolfsburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Xavera Schlagera. Na boisko wszedł Yunus Malli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Daniel Ginczek został zmieniony przez Lukasa Nmechę, a za Paula Otávia wszedł na boisko Jérôme Roussillon, co miało wzmocnić jedenastkę Vfl Wolfsburg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Assane'a Diousségo na Gabriela Silvę.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Timothee Kolodziejczaka z AS Saint-Etienne, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Renata Steffena z drużyny przeciwnej.

Timothee Kolodziejczak78′
24′ Kevin Mbabu
Harold Moukoudi
 52′ 79′ Paulo Otavio Rosa Silva
Sergi Palencia Hurtado
Marcel Tisserand
Jean Eudès Aholou46′
90′ Renato Steffen
Arnaud Nordin
64′ Xaver Schlager
Robert Berič21′
64′ Daniel Ginczek
Romain Hamouma55′
Lino Björn Kasten
Stefan Bajic
John Brooks
Gabriel Moisés Antunes da Silva77′
79′ Jérôme Roussillon
Marvin Tshibuabua
Josuha Guilavogui
Bilal Benkhedim55′
64′ Yunus Malli
Victor Petit
João Victor Santos Sa
Loïs Diony
64′ Lukas Nmecha
Franck Honorat46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze AS Saint-Etienne dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.